Beáta Dubasová včera zverejnila novú pieseň s názvom Pierko pravdy, ktorá je predzvesťou vyjdenia jej prvej vinylovej výberovky

Renáta Tomášová, Warner Music CZ

Nový album vyjde v polovici mája tohto roka pri príležitosti speváčkinho okrúhleho životného jubilea s názvom Vráť mi tie hviezdy (XII. Najväčších hitov).

Skladba Pierko pravdy si začala žiť svoj príbeh ešte počas pandémie, keď Beáta šila rúška a jedno z nich darovala aj svojmu priateľovi textárovi Ľubošovi Zemanovi, s ktorým sa pozná ešte zo speváckej súťaže Košický zlatý poklad z roku 1982. Ten jej za odmenu v tom čase k narodeninám napísal text k piesni, ktorý si speváčka nechala až na túto výročnú udalosť.


maznacik

„Je to krásny, poetický a silný text s posolstvom o životnej pravde,“ hovorí Beáta a dodáva: „Ako autora hudby sme si spoločne s Ľubošom zvolili môjho kolegu Vaša Patejdla, s ktorým som tiež v minulosti veľmi intenzívne spolupracovala. Je autorom hudby, aj producentom mnohých mojich úspešných platní a hitov ako Sme také aké sme, Dievča z reklamy, Prvý a posledný, Za dverami mojej izby, Muzikantské byty… Som veľmi rada, že sme sa opäť všetci stretli pri tejto našej vzájomnej tvorivej spolupráci a trocha aj symbolicky, po 30-tich rokoch od CD Modrý album 1993.“

Nahrávka vznikala v štúdiu Maple Tree Music v Prahe u Vaša Patejdla a gitary nahral Juraj Burian. Lyric video vytvoril speváčkin skalný fanúšik z Londýna Roman Klištinec.

Viac o téme: #beatadubasova #LP #novinka #pierkopravdy #singel #vinyl