Marek Ztracený presúva turné „RESTART 2021“ a zároveň vydáva koncertné DVD s venovaním

Mgr. Adriána Čahojová, SUPRAPHON a. s.

Marek Ztracený, najväčší český hitmaker a šoumen súčasnosti, v týchto dňoch oznámil posun svojho vypredaného turné RESTART 2021 na jesenné termíny. Séria koncertov po najväčších halách v Čechách a na Morave už má nové termíny. V rámci týchto koncertov Marek urobil mimoriadne gesto a venoval dvadsať tisíc vstupeniek zdravotníkom, policajtom, hasičom a ďalším, ktorí riskovali svoje zdravie pre zdravie ostatných v boji s koronavírusom v prvej vlne pandémie.

Halové koncerty sa uskutočnia 8. 9. 2021 v brnenskej DRFG aréne, 15. a 16. 9. 2021 v pražskej O2 aréne, 25. 9. 2021 nasleduje Enteria aréna v Pardubiciach a 2. 10. 2021 Ostravar aréna v Ostrave. Marek sľubuje veľkolepú šou, počas ktorej predstaví nielen svoje zásadné hity, ale i aktuálny album Planeta jménem stres. Všetky predané vstupenky zostávajú v platnosti.

„Milá Ztracená rodina, trhá mi to srdce, ale aj na nás prišlo. Mala to byť oslava konca koronavírusu, poďakovanie prvej línii i fanúšikom, mal to byť reštart a nový začiatok, ale toto všetko musíme ešte o pár mesiacov odložiť. Ako sami asi dobre viete, situácia bohužiaľ neumožňuje, aby sa koncerty uskutočnili v pôvodne plánovaných termínoch, a navyše tí, pre ktorých tiež celé turné malo byť poďakovaním, sú v tejto chvíli opäť v plnej pohotovosti. Chcem, aby ste vedeli, že pokiaľ toto turné, na ktoré ste si kúpili v priebehu chvíle desiatky tisícov lístkov, malo byť niečím mimoriadnym, tak v náhradných termínoch dostanete niečo ešte mimoriadnejšie. Vynahradíme vám to a nebudete ľutovať svoju trpezlivosť. Mrzí nás to, nemôžeme za to a o to viac si to snáď všetci užijeme v septembri. Vstupenky zostávajú v platnosti. Ale nech vám nehovoríme len negatívne správy, máme pre vás i jednu dobrú! Prekvapenie s názvom ‚Upíšem sa pre vás do bezvedomia‘,“ oznámil svojim fanúšikom spevák prostredníctvom fanklubu „Ztracená rodina“ k vydaniu nového DVD.

Marek Ztracený aj v tejto komplikovanej dobe zažíva dobré časy. Aktuálne patrí k najhranejším českým interpretom v rádiách, každý jeho videoklip má milióny vzhliadnutí, a navyše sa mu podarilo i napriek komplikovaným podmienkam posledného leta odohrať niekoľko úspešných koncertných vystúpení. Dve najzásadnejšie sa ale odohrali 22. a 23. februára 2020 v pražskej O2 aréne. Dva kompletne vypredané koncerty sa tak stali najväčšou českou koncertnou udalosťou roka.

Presne rok od prvého koncertu, teda 22. februára 2021, vyjde kompletný záznam tohto hudobného sviatku na DVD. Vo vysokej obrazovej a zvukovej kvalite sa tak fanúšikovia môžu preniesť do zaplnenej O2 arény a zažiť znova tento mimoriadny hudobný zážitok. DVD obsahuje najväčšie hity viac než desaťročnej kariéry Mareka Ztraceného, vrátane pesničiek z posledného albumu Planeta jménem stres. Tento fenomenálny koncert rozhodne nešetrí emóciami a nechýbajú ani hostia. V prvom rade Karel Gott, ktorého vystúpenie s piesňou „Ta pravá“ prebehlo zo záznamu, ale so živým sprievodom Mareka a jeho kapely. Ďalej sú na tomto DVD tiež vystúpenia Hany Zagorovej a Marty Jandovej. Ako špeciálny bonus diváci na DVD nájdu dokument z prípravy a zo zákulisia týchto koncertov. Pre všetkých fanúšikov je navyše pripravený jeden mimoriadne lákavý darček. Každé DVD predobjednané až do nedele 31. 1. 2021 bude osobne podpísané od Mareka i s prípadným venovaním.

„Už som doma oznámil, že ma asi tak týždeň neuvidia, a nakúpil som všetky fixky v okolí. Takže ak chcete niekomu zablahoželať k narodeninám, sviatku alebo len urobiť radosť sebe či niekomu, koho máte radi – rád sa o to postarám. Sme na toto DVD náležite pyšní a bude nám cťou, keď tento koncert budete mať doma,“ odkazuje Marek poslucháčom.


Supraphon (v mene spoločnosti SUPRAPHON a.s.) a spolky vlastníkov práv na hudbu (1)

Viac o téme: #album #koncert #marekztraceny #planetajmenemstres #restart2021 #turné