Nová tvár na britskej hudobnej scéne JC Stewart a jeho úspešný singel „I Need You To Hate Me“

Renáta Tomášová, Warner Music CZ

Podobne ako napríklad Ed Sheeran stavia aj JC Stewart na silnej melódii, emócii a osobnom príbehu. Pochádza zo Severného Írska, kde vyrastal v rodine obchodníka s potravinami. Spievať začal na základnej škole a neskôr dokonca opustil univerzitu v Brightone, aby sa mohol venovať naplno hudbe.

Debutoval v sedemnástich, keď vydal singel Gold. V roku 2018 podpísal zmluvu s Warner Music. Minulý rok na začiatku koronavírusovej pandémie, keď bol obmedzený pohyb, natočil v obývačke paródiu na znelku seriálu Friends a nahral ju na TikTok, kde si ju všimla Jennifer Aniston. Ďalej si to určite viete predstaviť. JC Stewart sa následne objavil v najsledovanejších amerických ranných TV programoch Today Show a Good Morning America a získal si tak veľa nových priaznivcov. Medzi nimi aj speváka Toma Odella, ktorý s nim napísal niekoľko piesní na EP When The Light Hits The Room (november 2020).

Nižšie si môžete pozrieť minuloročný a zatiaľ najúspešnejší singel dvadsaťtriročného hudobníka, ktorému sa postupne darí nachádzať svoje miesto nielen medzi ostrovnou hudobnou smotánkou. Zoznámte sa, toto je JC Stewart!


WMG (v mene spoločnosti Warner Music UK); LatinAutorPerf, LatinAutor – SonyATV, BMI – Broadcast Music Inc., SOLAR Music Rights Management, AMRA, ARESA, UNIAO BRASILEIRA DE EDITORAS DE MUSICA – UBEM, LatinAutor – Warner Chappell, Sony ATV Publishing a spol

Viac o téme: #britskyspevak #ineedyoutohateme #jcstewart #singel