Dominika Titková sa v novom klipe „Angel“ odhodlala na adrenalínové kúsky

Michelle Kristová z umeleckej agentúry Stella Production

Neprestáva prekvapovať! O tom, že speváčka Dominika Titková je umelkyňa telom i dušou, jej známi i rodina vedia už dávno. Nás ostatných o tom presviedča vo videoklipe k svojej novinke Angel.

Ľudí, ktorí si v ostatných mesiacoch zvyšujú imunitu otužovaním, a zároveň sa rozhodnú vyskúšať čosi nové, neraz za hranicou vlastného komfortu, neustále pribúda. Nedávno sa k nim pridala aj úspešná speváčka Dominika Titková. Jej kreativita je bezmedzná, to, čo si zaumieni, vďaka priebojnosti, talentu a pracovitosti docieli. Preto bolo nad slnko jasné, že vnáranie do polozamrznutého jazera, ako jednu z množstva krásnych scén v jej najnovšom videoklipe, si ani na poslednú chvíľu nerozmyslí. „V živote som neotužovala, no keďže som si vymyslela, že hlavná postava má vliezť do ľadového jazera a iných hercov okrem seba som nemala, nič iné mi neostávalo. Musela som tam vliezť osobne. Na nohách som mala iba také papučky proti ježkom do Chorvátska, čiže moje nohy utrpeli najviac. Zima mi absolútne nebola, cítila som neskutočný adrenalín, preto som ju asi nevnímala. Ale to, keď som nedokázala ohnúť prsty na nohách, ma trošku vydesilo. (smiech) Po tomto zážitku som očakávala zápal pľúc, no nič také sa našťastie nekonalo,“ smeje sa pri spomienke na nedávnu skúsenosť s otužovaním rodáčka z Nitry. Podľa vlastných slov však nádejným otužilcom rozhodne neodporúča začať takto zhurta, bez postupnej prípravy.

Spojila, čo má najradšej
Dominika netají, že vydať túto pesničku bol spontánny nápad, vyvinul sa celkom neplánovane. „Začala som sa hrať s jednoduchou basovou linkou a rozvíjala ju harmonicky. Postupne som vystavala zaujímavé, akordické postupy. A keďže milujem vokály a som na ne doslova zaťažená, hrala som sa najmä s nimi. Aby som si nespievala iba obyčajné blablabla, pre rýchlosť som zvolila angličtinu. Skladať v slovenčine býva náročnejšie kvôli rytmickému kráteniu.“ Hoci Dominika je i talentovanou textárkou a v prípade vlastných skladieb preferuje tvorbu v rodnom jazyku, novinka Angel je, ako už naznačila, skôr výnimkou. „Každý večer som sa takto zabávala so skladbou, vždy niečo doplnila, vyskladala novú postupnosť až som v jednom momente zistila, že by to mohla byť príjemná pesnička,“ približuje pozadie vzniku tejto vydarenej novinky sympatická hudobníčka.

Nasledovalo premýšľanie nad klipom. A keďže Dominike prišlo prvoplánové mať v zábere dvoch ľudí, ktorí sa držia za ruku a o pár minút neskôr objímajú, prišla s pomerne akčným nápadom. Ako podotkla, keďže miluje metafory, voľba bola jasná. Vybrala si vodu a všetky jej skupenstvá ako silný ekvivalent lásky, vášne, milovania. A dobre urobila.

Bola to fuška
Dominika Titková je speváčka so zamatovým hlasom, ktorá ovláda tiež hru na klavír a saxofón. So skupinou Dominika Titková & Friends prináša na hudobnú scénu i kúsok exotiky, vrátane latino rytmov. Hoci patrí k fyzicky veľmi zdatným jedincom, nepopiera, že scény pod vodou boli nesmierne náročné. „Už chápem, ako sa môže aj dobrý plavec utopiť. Šaty napité vodou majú dosť veľkú váhu. A keď som sa chcela na dno dostať dostatočne rýchlo, musela som pred tým vydýchnuť. S prázdnymi pľúcami sa šlo ku dnu dobre, len potom vyplávať v 100 kilových šatách bola zábava. Chlapcom som povedala, že ak sa utopím, nech klip vydajú s tými zábermi, ktoré sme stihli natočiť,“ spomína dnes už s miernou nostalgiou.

Ružová ostane záhadou
Neodmysliteľnou súčasťou nového videoklipu je Dominika s výrazným make-upom, ležiaca v ružovej vode. Tá je v tomto kontexte asociáciou tepla, citového vzplanutia, lásky a nespútanej vášne. „Ako by som to tak básnicky povedala? Vstup do ružovej vody zobrazuje moment, keď sa dvaja stanú jednou dušou i telom… Dlho sme riešili, ako zafarbiť vodu tak, aby nebola priehľadná. Tajomstvo neprezradím. (smiech) No pravdu povediac, čakala som, že farba sa na mojom tele udrží podstatne dlhšie. Pod nechtami a v záderoch ostala asi týždeň. Ružový odtieň celého tela som si niesla približne 3 dni,“ odpovedá na otázku, prečo má voda vo videoklipe práve túto farbu, všestranne nadaná umelkyňa.

Do detailov premyslený klip, ktorý upúta nielen zahraničným zvukom, ale i nádhernou scenériou, vzkrsol – takisto ako text či hudba, v hlave Dominiky Titkovej. O nezabudnuteľnú atmosféru a vizuálny zážitok počas natáčania sa postaral nielen Kaštieľ Mojmírovce a jeho okolie, ale taktiež obľúbené slovenské lokality Dekýš, Štiavnické Bane, Nitra a Klinger. Samozrejme, výsledok je i zásluhou Dominikiných spolupracovníkov.


Dominika Titkova & friends® official

Viac o téme: #Angel #dominikatitkova #novinka #singel