Záverečná časť cyklu Slovenský panteón bude patriť fenomenálnemu Petrovi Saganovi

Stanislav Čačko, PR manažér RTVS

Je jedným z najvýraznejších slovenských jednotlivcov, ktorí našu krajinu reprezentujú vo svete. Pri jeho pretekoch si Slováci sadajú k televízorom a so zatajeným dychom sledujú nielen posledné metre pred cieľom. Záverečná časť cyklu Slovenský panteón bude už v nedeľu 14. marca na Jednotke patriť celosvetovo známemu slovenskému cyklistovi Petrovi Saganovi.

Petra Sagana poznajú športoví fanúšikovia na celom svete nielen ako vynikajúceho cyklistu, držiteľa mnohých ocenení, ale aj ako šoumena. Svojou charizmou a autentickosťou si získal srdcia Slovákov, z ktorých mnohí za ním často putujú aj priamo do dejiska pretekov, aby ho mohli osobne povzbudiť, ale aj srdcia miliónov fanúšikov po celom svete. Aj to ho oprávňuje byť súčasťou Slovenského panteónu. Pripraviť dokudrámu o hviezde cyklistického neba nebolo vôbec jednoduché. „Každá osobnosť z tohto cyklu bola orieškom svojho druhu. Celkovo bol však Slovenský panteón jedným z najťažších projektov mojej kariéry, ale zároveň bol aj jedným z najkrajších. Veľmi sa z neho teším,“ hovorí režisér Slovenského panteónu Peter Núñez pred odvysielaním záverečnej časti. Patrí však do top desiatky najväčších Slovákov aj športovec? „Ak by sme sa pýtali historikov, myslím, že by unisono Sagana, resp. športovcov medzi historické osobnosti nezaradili. Spýtali sme sa však národa, a ten to urobil,“ dodáva režisér.


RTVSOfficial

Nakrúcanie dokudrámy prebiehalo na viacerých miestach. Štáb okrem Bratislavy zavítal samozrejme aj do Žiliny, a to na rôzne miesta. V scénach si zahrali aj deti z Akadémie Petra Sagana. Petra v detskom veku si zahral jeho synovec, dospelého Petra si zahral taktiež člen Akadémie Petra Sagana. Súčasťou diela budú aj výpovede mládežníckych trénerov Petra Sagana Petra Zánického a Milana Novosada. Zaujímavé informácie doplní aj športový komentátor a moderátor RTVS Marcel Merčiak, športový publicista Ľudovít Lučanič či otec cyklistickej hviezdy Ľubomír Sagan. Aj finálovou časťou Slovenského panteónu bude divákov komentárom sprevádzať hlas Dušana Jamricha a moderátor Štefan Chrappa.

Záver cyklu Slovenský panteón odvysiela RTVS na Jednotke už v nedeľu 14. marca o 20.30 h. Finálovú časť vo vysielaní doplní o 21.20 h na Jednotke aj rodinná komédia z prostredia Tour de France s názvom Veľké preteky. Všetky už odvysielané časti Slovenského panteónu nájdu diváci kedykoľvek aj v archíve na webe RTVS.

Viac o téme: #cyklistika #dokument #petersagan #RTVS #slovenskypanteon