Kevin Bacon si bude zachraňovať kariéru v druhej sérii seriálu Mesto na kopci

Bohuš Mäsiarčik, Top of Mind

HBO GO v pondelok 29. marca uvedie premiéru druhej série dramatického seriálu Mesto na kopci s Kevinom Baconom, držiteľom Zlatého glóbusu, ktorý bol tiež nominovaný na cenu Emmy a držiteľom ceny SAG Awards Aldisom Hodgeom. Stopáž jednotlivých častí sa bude opäť pohybovať okolo jednej hodiny.

Druhá séria seriálu je o federálnom projekte bytovej výstavby v bostonskej štvrti Roxbury, ktorá zápasí s drogovou kriminalitou a oprávnenou nedôverou obyvateľov voči miestnej polícii a štátnej správe. Predsedníčka koalície Grace Campbell (Pernell Walker) sa neúnavne snaží zlepšovať život v susedstve, všetko jej úsilie však prichádza navnivoč kvôli miestnemu gangu, ktorý pácha trestnú činnosť priamo pod jej nosom. Do deja zasiahne agent FBI Jackie Rohr (Kevin Bacon), ktorý v zúfalej snahe hodlá využiť prehnitý bostonský systém trestného súdnictva k záchrane vlastnej kariéry. Nanešťastie pre Jackieho toto zavetrí jeho protivník, zástupca okresného návladného Decourcy Ward (Aldis Hodge). Nevraživosť medzi nimi časom prerastie do otvorenej vojny medzi úradom štátneho návladného USA a úradom okresného návladného v Suffolku. Nikto nemôže vyviaznuť bez ujmy.
V druhej sérii zažiari tiež Lauren E. Banks, Mark O’Brien, Amanda Clayton, Matthew Del Negro a Jill Hennessy, ktorých doplnia herecké hviezdy v epizódnych úlohách ako Pernell Walker, Lucia Ryan, Kameron Kierce, Shannon Wallace, John Doman a Michael O‘Keefe.


HBO CZSK

Producentom a zároveň „showrunnerom“ seriálu Mesto na kopci je niekoľkonásobný držiteľ ceny Emmy – Tom Fontana (Zločin v uliciach). Ďalšími producentmi seriálu Mesto na kopci sú Jennifer Todd, Ben Affleck, Matt Damon, Jorge Zamacona Barry Levinson, Chuck MacLean a Michael Cuesta. Koproducentmi sú Kevin Bacon, Aldis Hodge a Michele Giordano.

Viac o téme: #2seria #aldishodge #cityonahill #kevinbacon #mestonakopci