Dramatický príbeh utečenca vo filme „The Man Who Sold His Skin“

Už len samotný doslovný význam „Muž, ktorý predal svoju kožu“ môže pre mnohých znieť zarážajúco alebo až desivo. No práve ten v sebe skrýva film o vášnivom a vynaliezavom sýrskom utečencovi, ktorý sa chce znovu i napriek hrozným okolnostiam stretnúť s láskou svojho života – Abber.

Film rozpráva príbeh o Sam Ali (Yahya Mahayni), mladom impulzívnom Sýrčanovi, ktorý sa rozhodol odísť zo svojej krajiny do Libanonu, aby utiekol pred sýrskou občianskou vojnou. Kým Sam hľadá útočisko v Libanone, rodina jeho snúbenice Abber (Dea Liane) ju prinúti vydať sa za bohatého muža, s ktorým sa musí presťahovať do Bruselu. Sam ju chce pred tým všetkým zachrániť, no ak sa chce dostať za ňou do Európy, bude musieť podstúpiť niečo naozaj nezvyčajné. Keďže Sam inú možnosť nemal, musel súhlasiť s tým, aby mu jeden z najkontroverznejších umelcov Jeffrey Godefroi (Koen De Bouw) vytetoval na chrbát veľký obraz znázorňujúci Schengenské vízum, ktorý mu umožní legálny prechod do Európy.


Movie Coverage

Sam, ktorého telo sa zmenilo na živé umelecké dielo vystavované v múzeách, si čoskoro uvedomí, že jeho rozhodnutie môže v skutočnosti znamenať čokoľvek iné než slobodu. Film bol tento rok nominovaný na Oscara za najlepší medzinárodný film. Hoci premiéru mal v roku 2020, k dispozícii je od 2. apríla 2021.

Viac o téme: #dealiane #dráma #jeffreygodefroi #kaoutherbenhania #samali #schengenskevizum #Sýrčan #tetovanie #themanwhosoldhisskin #utečenec #vojna