Film Profile je inšpirovaný skutočným príbehom

Film „Profile“ už je niekoľko rokov odložený na poličke. Čaká na vydanie po svojej premiére na Medzinárodnom filmovom festivale v Berlíne v roku 2018. Focus Features uvedú film „Profile“ v kinách už 14. mája. Premiéra filmu bolo odložené o niekoľko rokov z dôvodu pandémie a ďalších neuvedených neúspechov.

Režisér filmu Timur Bekmambetov napísal v liste pre tlač pár slov: „Aj keď pandémia posunula celý náš život online, škola sa vzdialila, pracovné stretnutia nahradili videohovory a virtuálne šťastné hodiny, vyvolalo to tiež množstvo otázok týkajúcich sa nášho digitálneho súkromia, ochrany údajov a kybernetickej bezpečnosti. Vďaka tomu je najlepší čas na pozeranie filmu ako Profil pre tých, ktorí strávili mesiace mimo prevádzky svojich obrazoviek počítačov a ktorí môžu súvisieť s paranojou a rizikom vyvolaným internetom a online technológiami v čase, keď sú všetci od teroristov po vaše vláda chce kus vášho digitálneho odhalenia.“

Film „Profile“ používa formát nazývaný „Screenlife.“ Tento formát je používaný tak, že sa príbeh rozpráva prostredníctvom počítačových obrazoviek. Doslova je to „online svet.“  Príbeh tohto filmu je inšpirovaný skutočnými udalosťami a to diváka prinúti zamyslieť sa, v akej dobe to vôbec žijeme. Profile sleduje tajnú britskú novinárku, ktorá sa snaží dostať do priazne teroristov prostredníctvom sociálnych sietí. Jej objekt je člen teroristickej organizácie, s ktorým je v neustálom kontakte. Avšak dej začne naberať na intenzite, keď je novinárka lákaná na ich stranu. Chcú aby sa z nej stala extrémistka. Je očividné, že sladké rečisľuby o úžasnom živote dokážu zlomiť každú ženu. Pre novinárku to začína byť boj nie len s teroristami ale aj s ňou samou. Príbeh, ktorý poukazuje na sociálne siete, kde sú nevinné ženy chytené do pasce teroristov. Niekedy už nie je z ich rozhodnutia cesty späť.


Focus Features

Vo filme stvárňuje hlavnú postavu herečka Valene Kane (Rogue One: A Star Wars Story) a herec Shazad Latif (Star Trek: Discovery). Trailer k filmu vyšiel 05. apríla 2021 a môžete si ho pozrieť na tomto videu.

 

Viac o téme: #movie #Profile #terorist #truestory