ČECHOMOR vydáva klip Pijácká a chystá sa na turné 33 radostí života

Renáta Tomášová, Warner Music CZ

Skupina Čechomor vydala video k piesni Pijácká zo svojho posledného štúdiového albumu Radosti života. Spolu s ostatnými skladbami z albumu a mnoho ďalšími ju zahrnula do programu chystaného letného Kooperativa tour – 33 radostí života.

Stretnúť sa s kamarátmi, niečo vypiť, pokecať, to je jedna z radostí života, ktorú človek má a po skúsenostiach z uplynulých mesiacov si tieto radosti ešte viac váži. „Atmosféra při natáčení byla naprosto úžasná, všichni jsme byli rádi, že se zase můžeme vidět a zazpívat si spolu,“ radostne komentuje natáčanie Karel Holas. „Kvůli točenému pivu jsem ještě nikdy tak daleko nejel a byl jsem opravdu nadšený. Na tak malebnou hospodu se vyplatí si počkat.“ Nakrúcalo sa v Třebíči v malebnom Vinohrádku nad Babou a ako komparz sa k Čechomoru pripojili herci zo spolku Ampulka a kapela Brtnický dostavník. Chýbať nemohla ani speváčka Martina Pártlová, ktorá vystupuje ako stály hosť so skupinou Čechomor.

„My, kteří jsme vzešli z hospodského hraní, jsme se cítili jako ryby ve vodě, respektive ve víně. Moc jsme se na to těšili a bylo to úžasný. V klipu jsme dovolili i kouřit, protože to je ta správná hospodská atmosféra, kterou už sice nezažijeme, ale která k těm radostem možná až neřestem patří,” dodáva František Černý.


Cechomor

Skupina vydáva klip v období najväčších príprav letného Kooperativa tour – 33 radostí života, na ktorom predstaví živú podobu piesní nielen z albumu Radosti života. Na Slovensku sa predstavia 11. júna 2021 v Trnave (Amfiteáter).

Viac o téme: #33radostizivota #album #Čechomor #kooperativatour #novinka #Pijácká #singel #turné