V New Yorku sa začal natáčať seriál z pôvodnej produkcie HBO – ZAKLIATY V ČASE

Bohuš Mäsiarčik, Top of Mind

David Nutter (držiteľ ceny Emmy za réžiu seriálov HBO – Hra o tróny a Bratstvo neohrozených a nominant za réžiu seriálov Sopranovci a The Pacific) sa stal súčasťou produkčného tímu ako producent a bude režírovať prvú šesťdielnu sériu.

V seriáli zažiaria hviezdy ako Rose Leslie (seriál HBO Hra o tróny), Theo James (Divergencia), Desmin Borges (Nie som do teba blázon) a Natasha Lopez (Vysoká hra). Čarovný a spletitý milostný príbeh podľa obľúbeného románu Audrey Niffenegger bude v adaptácii Stevena Moffata. Zakliaty v čase rozpráva príbeh o manželstve Clare a Henryho, ktorí sa stretávajú s drobným problémom – cestovaním v čase.

Steven Moffat uviedol: „Je to príbeh o strate, ale nejedná sa o tragédiu. Rozpráva o cestovaní časom, ale nie je to sci-fi. Napriek časovo rozkolísanému vzťahu Clare s Henrym sa jedná o príbeh veľkej obyčajnej lásky, nie však nevyhnutne v tomto poradí. Tento projekt je môj splnený sen. Tento výnimočný a dojemný román Audrey Niffenegger mám odjakživa rád a mnohokrát som sa ním nechal inšpirovať, takže možnosť podieľať sa na jeho televíznej adaptácii je pre mňa životným zážitkom. Už teraz mám veľkú radosť a je pre mňa cťou pracovať s režisérom, ako je David Nutter, a som presvedčený, že Rose Leslie a Theo James v úlohách Clare a Henryho a Natasha Lopez a Desmin Borges v úlohách Charisse a Gomeza nám ponúknu milostný príbeh, aký práve teraz potrebujeme.“

Francesca Orsi, viceprezidentka pre dramatické programy HBO, povedala: „Steven Moffat je skvelý spisovateľ, ktorý túto populárnu knihu a jej multižánrový príbeh o manželstve privedie k životu. Máme tiež obrovskú radosť, že sa do HBO vracia David Nutter, pod ktorého taktovkou vzniknú všetky časti tejto série. „

Na seriáli sa podieľajú:
Seriál Zakliaty v čase je produkovaný spoločnosťou HBO v spolupráci s Warner Bros. Television a vychádza z knižnej predlohy Audrey Niffenegger. Producenti: Steven Moffat (Doctor Who, Sherlock), Sue Vertue a Brian Minchin zo spoločnosti Hartswood Films, Joseph E. Iberti a David Nutter.

Viac o téme: #davidnutter #seriál #thetimetraveler-swife #zakliatyvcase