Na vlnách fantázie: Súťaž netradičných plavidiel pri Štrkoveckom jazere v Ružinove

Ing. Patrik Cucor, CULTUS Ružinov

 

Po niekoľko ročnej odmlke sa MČ Bratislava-Ružinov a CULTUS Ružinov rozhodli obnoviť podujatie Na vlnách fantázie. Súťaž netradičných plavidiel na ľudský pohon sa koná v nedeľu, 22. augusta od 15:00, pri Štrkoveckom jazere v Ružinove. Odmenou za najrýchlejšie a najzábavnejšie plavidlo je 500 €.

Podujatie Na vlnách fantázie dáva priestor všetkým zručným majstrom zo Slovenska, korí sa neboja vyrobiť plavidlo a vyraziť s ním na vlny Štrkoveckého jazera. Plavidlo musí byť vlastnoručne vyrobené z ekologicky nezávadného a vo vode nerozpustného materiálu, musí byť poháňané ľudskou silou (bezmotorové) a v zábavnom dizajne. Súťažné plavidlo treba prihlásiť do 15. augusta 2021.

Ceny za najrýchlejšie plavidlo:
1. miesto 500 €
2. miesto 200 €
3. miesto 100 €

Najzábavnejšie plavidlo plné sprievodných efektov získa 500 €. O ňom rozhodnú diváci prostredníctvom hlasovacieho lístka. Hlasovací lístok bude zároveň aj lístkom do tomboly, v ktorej môžu diváci vyhrať zaujímavé ceny. Pre návštevníkov sú pripravené sprievodné podujatia, a to prehliadka hasičskej techniky a vodné športy. Moderuje Richard Vrablec.

Vstup na podujatie a vodné atrakcie je zadarmo. Spoluorganizátorom podujatia sú Ružinovskí hasiči. Podujatie je organizované za dodržania všetkých protipandemických opatrení. Súťažná prihláška a viac informácií na cultusruzinov.sk a na facebooku Cultus Ružinov.

Viac o téme: #cultusruzinov #navlnachfantazie #Ružinov