Film „Gump – pes, ktorý naučil ľudí žiť“ prichádza do kín

Continental film

„Som Gump a bol som túlavý pes.“ Ono vlastne každý pes je v sebe tak trochu túlavý do tej doby, kým nájde svoje šťastie, a to šťastie nájde pes len s človekom. Môj príbeh je o hľadaní psieho šťastia a tiež o prekážkach na ceste k tomu správnemu človeku.

Je o sile nezlomnosti, ktorá sa ukrýva v každom psovi. Áno, aj v tom vašom, vo vašej čivave, ktorá na vás čaká celý deň, kým prídete z práce. Aj v tom buldokovi, ktorý za vami pomaličky kráča a sotva chytá dych. Dám svoju dušu za to, že keby vám niekto chcel na tomto svete ublížiť, tak až potom spoznáte, aké silné má váš pes srdce a čo jeho láska k vám znamená. Tento film vám tak otvorí oči, pretože čo človek v psom srdci zničí, to môže zasa len človek uzdraviť.

Rodinný film režiséra F.A. Brabca je o svete videným očami túlavého Gumpa. O svete, o ktorom mnoho z nás veľa nevie. O tom, ako nás vidia zvieratá a ako je ten náš svet pre ne dôležitý. Ten svet, ktorý im dáva domov, silu, nádej, ale taktiež bolesť. Dobrodružný príbeh skutočných psích hrdinov a ľudí okolo nich.


Continental film

Audioknihu s rovnakým názvom nahovoril Ivan Trojan. Ústredný song k snímke „Vietor do plachiet“ (film Gump) zložil a naspieval Marek Ztracený. „Keď sa objavila táto ponuka, nevedel som, o čo sa jedná. Potom som si ale počúvol audioknihu, a to ma presvedčilo. Chvíľu som sa smial, chvíľu bol dojatý, ten príbeh so mnou hýbal, vedel som, že toto sa bude skladať samo“ vysvetlil muzikant, ktorému vraj zloženie pesničky trvalo dvanásť minút.

Okrem Zbigniewa Czendlika a Jany Plodkovej sa v ďalších úlohách predstavia Bolek Polívka, Eva Holubová, Ivana Chýlková, Karel Roden či Richard Krajčo. „Myslím si, že nič také diváci v kine veľa rokov neprežili. Rozprávame ten príbeh inak. Mnoho záberov je z pohľadu psa. Uvidíte českú krajinu z pohľadu od zeme. Bude to myslím nevšedný zážitok, príbeh videný psími očami, diváci si s ním budú môcť prejsť, budú vedieť ako sa cíti, čo prežíva“ dodal režisér F. A. Brabec.

Viac o téme: #2021 #film #gumppes #kino #ktorynaucilludizit #pes #príbeh