Akel Bango v novej skladbe „These Days“ pripomína, čo je v týchto dňoch dôležité.

JANA TRELLOVÁ, PR / BRAND MANGER RUKA HORE

 

Akel Bango je meno, ktoré pomaly a isto vstupuje na hudobnú scénu so svojim špecifickým prejavom. Po dlhšej pauze prináša skladbu „These Days“ opisuje atmosféru a zmeny po celom svete príčinou pandémie.

A kto je vlastne Akel Bango? Narodil sa v Karibiku, presnejšie v meste Trinidad a Tobago, odtiaľ jeho cesta viedla do Londýna, kde študoval a pracoval. Popri tom si však našiel cestu k hudbe a spojil sa s miestnymi producentmi. Na Slovensku sa objavil vďaka svojej priateľke Kristíne, a po svadbe sa sem presťahoval za ňou. Popri svojej serióznej práci natrafil na hudobníka Tona Suchotu / Tono S. a začal si plniť svoj hudobný sen. Vizuál ku skladbeIt´s Bango, Temptation či Deep End ako aj tento najnovší klip mal na starosti jeho manažér a hudobný klipmaker Adrian Kutný.

Aktuálny track „These Days“ nesie nielen textovo, ale aj vizuálne znázornenie náročného obdobia hneď z niekoľkých uhlov pohľadu. Zmena zaužívaných aktivít, odstrihnutie sa od socializácie… Samota, ktorá u mnohých spôsobila aj zhoršenie ich mentálneho stavu.


Interstreet Recordings (v mene spoločnosti RVO RECORDS)

„V piesni sa hneď niekoľkokrát spomína veta „These days, it´s crucial…“ /pozn. red. prekld.: rozhodujúci/, čím som sa snažil zvýrazniť, že práve pravidelný kontakt s tými najbližšími je skutočne dôležitý v náročných obdobiach a často býva aj rozhodujúci,“ hovorí na danú tému Akel.

Napriek tomu netreba zabúdať na dôležitosť a obetavosť ľudí pracujúcich v zdravotníctve, ktorí museli vystaviť svoje vlastné životy riziku, aby mal kto zachraňovať slabších. „Robím hudbu už od malička, vždy ma bavila a vždy to bol môj sen podeliť sa o môj hudobný feeling s ľuďmi okolo mňa. Neviem ani vyjadriť, čo pre mňa znamenalo dostať sa do štúdia v meste, ktoré vôbec nepoznám, dať dokopy tím na natočenie klipu, a úplne neuveriteľné bolo vidieť prvý strih svojho prvého vizuálu. Môj sen je odložiť kravatu a byť tým, kým cítim, že v skutočnosti som – umelcom”, otvorene hovorí BANGO. 

 

Viac o téme: #akelbango #novinka #singel #thesedays