Vladivojna La Chia vydáva nový videoklip a singel Tam v hluboké tmě tepe a září.

Anna Mašátová

 

Speváčka, skladateľka, textárka a vyštudovaná výtvarníčka Vladivojna La Chia predstavuje nový singel a klip Tam v hluboké tmě tepe a září. Pokojná, intímne a zmyselná skladba nesie mnoho dvojsmyslných významov zabalených do dráždivého groovu a predznamenáva tak otvorenú milostnú výpoveď všestrannej umelkyne.

„Radšej by som však poslucháča nechala, nech si k albumu pristupujú so svojimi voľnými asociáciami. Dôvod, prečo som album vytvorila taký, aký je, sa nemusí nutne prepojiť s tým, ako ho poslucháč vníma,“ hovorí La Chia.

Vznik rovnomenného albumu Tam v hluboké tmě tepe a září, ktorý vychádza 23. septembra, inšpirovali komorné sólové koncerty a tanečnej, svetelnej a hudobnej performance z cyklu Light Underground prebiehajúce v podzemí Domu U Kamenného zvonu Galerie hlavního města Prahy. V tamojších stredovekých pivniciach vznikol tiež videoklip k singlu Tam v hluboké tmě tepe a září v réžii Bořivoja Horinka.

Svetlo a tma, spiritualita a erotika, ostré protiklady, aj nežné a jemné stvárnenie letných farieb, tak by sa dalo charakterizovať nový šesťstopový album s autorskými textami reflektujúcimi vnútorný a vonkajší svet žánrovo nezaraditeľnej autorky.

Tam v hluboké tmě tepe a září zložila a nahrala Vladivojna sama v domácom štúdiu Mŕtvola. K októbrovým krste v Prahe, Brne a Ostrave však prizve sprievodnú kapelu Tepe a septembra zloženú z výrazných hudobníkov – dlhoročné spoluhráčky Terézia Vodička Kovalova, klávesistky Karolíny Šustová, basistky Terezy Čepková a bubeníka Jána Horvátha.

Tam v hluboké tmě tepe a září vychádza na značke Vladivojny La Chia v digitálnej distribúcii Supraphonu v limitovanej vinylové edícii 200 kusov s vloženým grafickým listom, ilustrácií či akvarelom z dielne Vladivojny. Vznik albumu finančne podporila Galéria hlavného mesta Prahy v rámci programu Umenie pre mesto.


Vladivojna La Chia

Vladivojna La Chia si od roku 2003 s jedinečnou hravosťou privlastňuje a ohýba žánre a tým si vytvára svoj vlastný. Tam v hluboké tmě tepe a září je piatou autorskú sólovú doskou, ale už pätnástym albumom v diskografii jej projektov (Vladivojna La Chia & Banana, Vladivojsko, filmové a divadelní soundtracky – Nevinnost, Až po uši, Musica Scenica, 8 Hlav šílenství) a zhudobnených básní Anny Barkovové – Hrdinom našej doby. Počas uplynulého roka zložila Vladivojna La Chia hudbu ku krátkemu filmu Olga o handicapovanej žene, ktorá si túži splniť svoj sen, dopísala operu Šípková Lulu, vytvorila hudbu k predstavenie Dům Bernardy Alby pre Moravské divadlo Olomouc, soundtrack k zvukovým knihám Piranesi a V lesích, hosťovala na albumoch Budoár staré dámy, Marie Ladrové a Vladimíra Václavka. Píše tiež glosy pre časopis Vlasta a komponuje svoj autorský reláciu Dada pre Český rozhlas Vltava.

Krsty albumu Tam v hluboké tmě tepe a září prebehnú 9. októbra v Prahe, 12. októbra Brne a 13. októbra Ostrave.

Viac o téme: #novinka #singel #tamvhluboketmetepeazari #vladivojnalachia