Príďte príjemne, užitočne a bezpečne prežiť predposlednú augustovú nedeľu Na palubu jednorožca plnú zážitkov.

Občianske združenie Moonshine Camp

Táto ZÁŽITKOVÁ rodinná celodenná akcia sa koná už 10. rok v areáli Auparku a v Sade Janka Kráľa v Bratislave. Kedy? V nedeľu 22. augusta 2021 od 10:00 do 17:00 hod.

Na palube jednorožca je výnimočná rodinná akcia nekomerčného tipu. Pre deti a dospelých je pripravených počas dňa množstvo atraktívnych, no zároveň edukačných stanovíšť a aktivít. Exkluzívne uvidíte na jednom mieste policajné, vojenské či hasičské auto, sanitku, traktory, psíky, koníky, SHOW PROGRAM Čestnej stráže Ozbrojených síl Slovenskej republiky a na záver je pripravená NAJVÄČŠIA PENOVÁ PÁRTY NA SLOVENSKU.

Tento rok sme pripravení na našu palubu, teda Na palubu jednorožca, vziať každého, kto sa rád usmieva. V s t u p  j e v o ľ n ý ! Deti tak prostredníctvom zážitku učíme Prvej pomoci, prevencii, bezpečnosti, ale aj mentálnym a manuálnym zručnostiam, potrebe športovať, čítať, chrániť planétu, starať sa o svoju kvetinku a mnohému inému. Na DETI bude pri REGISTRÁCII v AUPARKU (v čase od 10:00 do 14:00, alebo do vyčerpania zásob – počet hracích kariet je tento rok z bezpečnostných dôvodov limitovaný) čakať originálna HRACIA KARTA, s ktorou budú môcť absolvovať 21 atraktívnych STANOVÍŠŤ rozmiestnených v celom Sade Janka Kráľa. SÚŤAŽIACI, uvidia záchranársku TECHNIKU a tiež si užijú ukážky práce zásahových jednotiek akými sú polícia, hasiči, záchranári, kynológovia a mnohí ďalší. Po úspešnom absolvovaní každého stanovišťa získajú deti na zadnú stranu HRACEJ KARTY pečiatku s písmenom. Na deti, ktoré absolvujú všetky stanovištia, zozbierajú všetky písmená tajničky a správne ju vyplnia budú zaradení do žrebovanie o fantastické ceny: VÍKENDOVÝ RODINNÝ POBYT na 2 noci v štvorhviezdičkovom Esplanade Ensana Health Spa Hoteli s polpenziou, wifi a vstupom do Vodného a saunového sveta od spoločnosti PIEŠŤANY ENSANA HEALTH SPA HOTELS a na cestu dostanete auto s plnou nádržou od FINAL-CD, najväčšieho slovenského predajcu automobilov, LET BALÓNOM, VIP EXKURZIA V TV JOJ a množstvo zaujímavých cien od partnerov. Záštitu nad akciou prevzal starosta Petržalky Ján Hrčka.

O pohodlie a zábavu detí sa bude počas celého dňa starať viac ako 200 ľudí, za čo im patrí veľká vďaka. NA STANOVIŠTIACH SA PREDSTAVIA: POLÍCIA SR, KONSKÁ POLÍCIA, HASIČSKÝ A ZÁCHRANNÝ ZBOR SR, SLOVENSKÝ ČERVENÝ KRÍŽ, ZÁCHRANNÁ ZDRAVOTNÁ SLUŽBA BRATISLAVA, VOJENSKÁ POLÍCIA, MESTSKÁ ČASŤ BRATISLAVA PETRŽALKA, PETRŽALSKÁ KNIŽNICA, KULTÚRNE ZARIADENIA PETRŽALKA, MATERSKÉ CENTRUM BUDATKO, ZÁHRADNÉ CENTRUM KULLA, CHAMELEON LAND, ZIPPY, LOGISCOOL, ŠKOLA INTUÍCIE, Občianske združenie TATRY MÁME RADI, SLOVENSKÝ HYDROMETEOROLOGICKÝ ÚSTAV, DIVADLO LA KOMIKA, LIONS, DENDRIT KANIS, AUPARK, FINAL-CD – Najväčší slovenský predajca automobilov, MEDZINÁRODNÝ KÁVOVÝ INŠTITÚT, ACADEMY OF COFFEE, BURGER KING, UNION poisťovňa, CCC a ŠEVT.

PRIPRAVENÉ SÚ TIEŽ SPRIEVODNÉ AKCIE: zábavná zóna, meranie zraku, canisterapia, divadlo pre deti, zábavná zóna, množstvo maskotov v životnej aj nadživotnej veľkosti a veľa ďalších prekvapení.

Pripravené je aj niečo len PRE DOSPELÁKOV. BUDÚ MÔCŤ DAROVAŤ KRV PRIAMO NA AKCII V MOBILNEJ JEDNOTKE Z NÁRODNEJ TRANSFÚZNEJ SLUŽBY SR v čase od 10:00 do 14:00 hodiny. Ráno pred odberom – darca by mal prísť oddýchnutý, vyspatý, vypiť asi pol litra čaju alebo vody, zjesť ľahké beztukové raňajky – rožok, med, džem alebo banán. Minimálne šesť hodín pred odberom nefajčite, aspoň 12 až 14 hodín nepite alkohol a deň pred odberom sa nevystavujte psychickej a telesnej námahe. Vynechajte tréningy či návštevu posilňovne. Darovanie krvi vám zaberie iba hodinu a môže rozhodnúť o záchrane ľudského života.

Na každej hracej karte je KUPÓN NA KÁVU ZADARMO a rodičia si môžu vychutnať výbornú brazílsku kávičku od Coffee VERONIA (pražiareň kávy), priamo v Sade Janka Kráľa v rámci projektu mesta #SADNI_SI a deti sa zatiaľ dozvedia veľa zaujímavého a poučného o kávičke. Podujatie je súčasťou Kultúrneho leta s podporou a spoluprácou s BKIS.

Mestská časť Bratislava-Petržalka vám vo svojom stánku ZELENÁ PETRŽALKA názorne predvedie, ako správne recyklovať odpad či znižovať jeho množstvo. V rámci projektu SPOLOČNE EKO sa dozviete o rôznorodých ekologických aktivitách mestskej časti a aj to, že Petržalka už dávno nie je len betónovou džungľou, ale že sa to v nej poriadne zelená.

Prvý krát sa na podujatí predstaví Občianske združenie TATRY MÁME RADI. Nezisková a apolitická organizácia, ktorá má úprimný záujem o budúcnosť, ochranu a rozvoj tatranského regiónu. Pomáha združovať dobrovoľníkov, sympatizantov, ochranárov, organizácie, ale aj štátne inštitúcie, ktorým záleží na ďalšom osude Tatier.

Cieľom platformy je šíriť a podporovať celonárodnú diskusiu a verejnoprospešnú edukáciu o problematike Vysokých a Nízkych Tatier, upozorňovať na potreby regiónu, nové projekty, hľadať formy spolupráce, prepájať a podporovať komunity v regióne, organizovať osvetové kampane a diskusné fóra tak pre laickú, ako aj odbornú verejnosť.

Je nám veľkou cťou, že sa tento rok podujatia premiérovo zúčastní aj Slovenský hydrometeorologický ústav so svojou pojazdnou meracou stanicou.

Tento rok si môžete na akcii aj adoptovať psíčka. Súčasťou nášho podujatia bude aj 10. ročník adopčného podujatia Nájdite sa, ktoré organizuje www.zvieraciombucman.sk.

Zvieracia ombucmanka Zuzana Stanová: „Tento rok oslavujeme 10. výročie adopčného podujatia Nájdite sa, ktoré každoročne organizujeme v Bratislave a v Košiciach. Podujatia sa zúčastňujú útulky z celého Slovenska, ktoré so sebou prinesú opustené zvieratá. Návštevníci s nimi môžu stráviť príjemný deň, adoptovať si ich a poskytnúť im tak nový milujúci domov. V rámci podujatia sa nám už podarilo nový domov nájsť stovkám zvierat. Nájdite sa je pre útulky veľkou pomocou, keďže ich bránami ročne prejde viac ako 12 000 opustených zvierat. Počas podujatia udeľujeme aj cenu Animal Hero Slovakia, ktorá putuje do rúk hrdinov, ktorí pomohli zvieratám v núdzi.“

Na PÓDIU za Auparkom o 16:00 sestry Fialkové vyžrebujú víťazov, VYSTÚPI ČESTNÁ STRÁŽ OZBROJENÝCH SÍL SR, David Key a na úplný záver celého podujatia je pripravená NAJVÄČŠIA PENOVÁ PÁRTY NA SLOVENSKU.

Ďakujeme z úprimného srdca za dôveru a podporu našim partnerom a spolupracovníkom. Projekt je realizovaný aj s finančným príspevkom Bratislavského samosprávneho kraja. Je nám veľkou cťou Vás aj v ich mene už po desiaty raz POZVAŤ Na palubu jednorožca. A samozrejme ÚPLNE ZADARMO!

Viac o téme: #Aupark #Bratislava #davidkey #moonshinecamp #napalubejednorozca #penovaparty #rodinnaakcia #sadjankakrala #súťaže