Štefan Margita vydáva album „Na správné cestě“ s tuctom piesní Michala Kindla.

Mgr. Adriána Čahojová, SUPRAPHON a. s.

 

Štefan Margita pripravil na tohtoročnú jeseň nový album s názvom plným nádeje Na správné cestě. Ako výrazná rešpektovaná hudobná osobnosť a spevák, ktorý rád prekračuje hranice hudobných žánrov, tentokrát oslovil mladého skladateľa, textára, speváka a producenta Michala Kindla.

Michal Kindl napísal a vybral pre Štefana Margitu dvanásť intímnych a melodických piesní, ktorých základnou témou je láska a jej rôzne podoby. Pop-šansónovo ladený album prináša mimoriadne vydarené aranžmány z produkcie Daniela Hádla, v ktorého štúdiu na Vyžlovke sa i nahrávalo. Pri niektorých piesňach zaobstaral klavírne party samotný autor Michal Kindl a na violoncello hrala talentovaná česká cellistka Iris Moris.

Štefan Margita vyrazí spoločne s Michalom Kindlom a Iris Moris tiež na turné Intimity, počas ktorého predstavia nové piesne v koncertnej podobe. Turné odštartuje 17. septembra 2021 a zatiaľ pozostáva z 23 koncertov. Ako prvý singel, ktorý je predzvesťou a ochutnávkou albumu, Štefan Margita vybral pieseň Déšť, ktorú naspieval v duete s Michalom Kindlom. Singel je už dostupný na digitálnych servisoch Supraphonline, Spotify, iTunes/Apple Music, Deezer a ďalších. Album Na správné cestě vydáva Supraphon v piatok 10. septembra 2021 na CD, LP i digitálne. Predpredaj bol už zahájený v hudobnom e-shope Supraphonline.


SUPRAPHON

ŠTEFAN MARGITA & MICHAL KINDL / INTIMITY – KONCERTNÉ TURNÉ 2021–2022
17.9. – Kostel sv. Jiljí, Strmilov
03.10. – MKS Tachov
13.10. – Městské divadlo Mariánské lázně
18.10. – Kongresové centrum Zlín
19.10. – Sono Centrum Brno
22.10. – Městské divadlo Děčín
26.10. – Depo2015 Plzeň
27.10. – KD Metropol České Budějovice
01.11. – Divadlo Klatovy
10.11. – Městské divadlo Slaný
11.11. – Městské divadlo Pelhřimov
15.11. – Znojemská Beseda Znojmo
22.11. – Kulturní centrum Mělník
23.11. – Divadlo A. Dvořáka Příbram
25.11. – Městské divadlo Jablonec n. Nisou
29.11. – Divadlo Fráni Šrámka Písek
01.12. – Divadlo Hybernia Praha
05.12. – Frauenkirche Dresden
15.12. – Dům kultury Ostrava
16.12. – Kino Metropol Olomouc
19.12. – Kulturní zařízení Kytice, Světlá n. Sázavou
10. 1. – Městské Kulturní středisko Domažlice
11. 1. – Městské divadlo Turnov

Tenorista ŠTEFAN MARGITA sa narodil 3. 8. 1956 v Košiciach. Pôsobil a pôsobí v najslávnejších operných domoch sveta (v milánskej La Scale, londýnskej Kráľovskej opere v Covent Garden, v newyorskej Metropolitnej opere, v parížskej Národnej opere Bastille, v San Franciscu, Chicagu, Turíne, Madride, Tokiu, Bruseli, Lyone, Neapole či Dallase). Celosvetové renomé a obdiv publika i kritikov mu priniesli predovšetkým úlohy v Janáčkových operách Káťa Kabanová, Z mrtvého domu a Osud, Tambourmajor v opere Vojcek Albana Berga, kapitán Vere v Brittenovej opere Billy Budd, Loge vo Wagnerovej Zlatu Rýna alebo Šujskij v Musorgského opere Boris Godunov. V marci 2019 rozšíril svoj repertoár o ďalšiu rolu: v stuttgartskej opere prvýkrát vystúpil v titulnej úlohe Friedricha Wilhelma v opere Hansa Wernera Hankeho Princ Homburský. V roku 2020 sa ako Tichon v Janáčkovej Kátě Kabanové vrátil do Metropolitnej opery v New Yorku. Medzinárodnú kariéru začal ako Kudrjáš v Janáčkovej Káťě Kabanové v ženevskom Grand Théâtre. Medzi dirigentmi, s ktorými spolupracoval, sú: Sir Simon Rattle, Claudio Abbado, Gerd Albrecht, Jiří Bělohlávek, Zdeněk Košler, Semjon Byčkov, Sylvain Cambreling, Seiji Ozawa, Kirill Petrenko, Aldo Ceccato, Antonio Pappano či Zoltán Peskó. V koncertnom repertoári Štefana Margitu sa objavujú predovšetkým piesne a árie Čajkovského, Mozarta, Beethovena, Schuberta, Dvořáka, Mahlera, Bartóka a Gershwina. Mimoriadne sa darí Margitovým domácim nadžánrovým albumom vydaným v Supraphone: Melancholie, X MAS, Mapa lásky.

Skladateľ, spevák a producent MICHAL KINDL sa narodil v roku 1988 v Příbrami. Od 15. rokov sa venuje hudbe a živému hraniu. V roku 2017 dochádza k zlomu v jeho kariére, kedy začína písať vlastné skladby, vďaka ktorým v roku 2018 vychádza jeho debutový album Barvy, nazvaný rovnako ako jeho pilotný singel. K pesničke Barvy natočil Michal tiež svoj prvý videoklip, na ktorom spolupracuje s producentom svojich skladieb Alešom Zenklom. Na jeseň roku 2018 bol hosťom turné Davida Kollera a v roku 2019 si ho na svoje letné koncerty pozvala skupina Chinaski. Na jeseň toho istého roka prijal pozvanie od Štefana Margitu, aby s ním naspieval dueto Kulisy a vystúpil ako hosť na jeho turné po divadlách. Pred Vianocami 2020 vydáva so Štefanom Margitom singel Duch Vánoc, ktorý predznamenal vydanie albumu Štefan Margita – Na správné cestě, zloženého z dvanástich Kindlových autorských piesní. Aktuálne pracuje na svojom novom albume Ticho.

Viac o téme: #album #naspravneceste #novinka #stefanmargita #Supraphon