Kamil Mikulčík poskladal svoj najnovší album 40 ZÍM ako autorské sudoku

Herec a hudobník Kamil Mikulčík vydáva svoj najnovší album 40 ZÍM, ktorým hodnotí štvrtú dekádu svojho života. CD s jedenástimi skladbami je jeho osobnou spoveďou. Prácu na ňom prirovnáva k sudoku, niektoré nápady zreli aj dvadsať rokov a museli si na svoje miesto počkať. Umelec dlhodobo balansujúci medzi svetom hudby a divadla je pod album podpísaný ako spevák, producent, vydavateľ, autor hudby a po prvý raz aj ako spoluautor textov. Spolupracuje s Vladislavom Slnkom Šarišským a kapelou Talent Transport.

„V niektorých prípadoch hudobné nápady zreli aj desať rokov, no väčšina je nových. Nechcel som nahrávať niečo, čo mám celé roky v šuplíku, a ak, tak s novým pohľadom na staré témy,“ povedal Kamil Mikulčík, ktorý svoj prvý sólový album Dáma v rýchliku vydal pred ôsmimi rokmi.

CD obsahuje jedenásť skladieb, ktoré prekvapujú hravosťou a invenciou, originálnymi aranžmánmi, naprieč rôznymi žánrami. Autorsky sa na ňom podieľal aj hudobník, skladateľ vážnej hudby, klavirista, hráč na ústnej harmonike Vladislav Slnko Šarišský. Kamil Mikulčík spolupracuje aj s kapelou Talent Transport v zložení: Slnko (klavír, fender), Marián Slávka (bicie), Filip Hittrich (basy, gitara, rubab, programming orchestra, producent), Ajdži Sabo (perkusie), Katarína Kozelková (violončelo).

Predpredaj albumu 40 ZÍM sa začal už na prelome októbra a novembra, vďaka spoločnosti www.spinaker.sk, ktorá zabezpečuje distribúciu CD do kamenných obchodov. Od 13. novembra 2020 bude k dispozícii online na streamovacích službách: spotify, iTunes, bandcamp, Deezer, Googleplay, shazam, youtube. Súčasťou uvedenia bude aj klip k pesničke Koniec sveta, ktorý režíroval Branislav Vincze.

„Keďže v niektorých prípadoch vznikla melódia a text až na hotovú hudbu, prvýkrát som bol donútený myslieť opačne, čo je podobne náročné ako vypĺňať sudoku. Nakoniec to musí byť logické a zároveň prekvapivé a ešte by ste mali mať pocit, že vám vyšla tajnička. Viac piesní vzniklo improvizáciou v štúdiu, kde nie je dopredu jasné kam sa to celé uberie, ale podarí sa vám zachytiť live atmosféru nahrávania,“ opísal proces tvorby Kamil Mikulčík.

Autormi textov sú: Mila Haugová, Tomáš Janovic, Jakub Nvota, Tomáš Hudák a Kamil Mukulčík. Na albume je aj jeden duet – Čudný pár –, ktorý spieva Kamil Mikulčík s Kristínou Mihaľovou.

Zoznam skladieb:
1 ODZNOVA
2 ANJEL
3 INŠTINKT
4 VYŤAŽENÝ
5 AUTOBUS
6 ČUDNÝ PÁR
7 KROKY PROTI ČASU
8 SPLEEN
9 VÁŠEŇ
10 KONIEC SVETA
11 RAZ SA USADÍM

Viac informácií: 

FB

IG

WEB

Viac o téme: #40zim #album #kamilmikulcik #novinka