Kapela AC/DC hlási návrat novým albumom „Power UP“

Austrálskej hardrockovej skupine AC/DC vyjde 13. novembra v poradí sedemnásty album s názvom „Power Up“. Aby fanúšikovia vedeli, čo ich čaká na novom albume, kapela zverejnila skladbu „Shot In The Dark“.

AC/DC bola založená v roku 1973 bratmi Malcolm a Angus Young, títo dvaja súrodenci boli stálymi členmi kapely až do roku 2014, ochorenia a odchodu Malcolma Younga. Na vydaní nového štúdiového albumu sa podieľali Brian Johnson, Angus Young, Cliff Williams i Phil Rudd. Fanúšikovia si na návrat kapely museli počkať niekoľko rokov. Spevák Brian Johnson, ktorého musel na turné kvôli problémom so sluchom nahradiť spevák zo skupiny Guns N´ Roses, Axl Rose dnes spieva fantasticky a podáva skvelý výkon, ako aj ostatní členovia kapely.

Skupina AC/DC naposledy vydala album v roku 2014 s názvom „Rock Or Bust“, potom však prišlo niekoľko komplikácií, kvôli ktorým začala stagnovať. Po smrti zakladateľa Malcolma Younga sa skupina prebrala opäť k životu, pridal sa aj producent Brendan O´Brien, s ktorým AC/DC spolupracovala na albumoch v rokoch 2008 a 2014. Demá bratov Youngovcov sú základom niekoľkých singlov na novom albume s názvom „Power UP“.


SME (v mene spoločnosti Columbia); Australian Music Corporation Pty Ltd

Viac o téme: #AC/DC #album #australskakapela #legenda #novinka #powerup