OJV prinášajú krátky film v klipe „Milý Jonáš“ alebo Milionář“

Orchester Jeana Valjeana je zoskupenie nadaných hercov a umelcov, ktorí len nedávno vydali svoj prvý album pod názvo „OJV“. Z toho natočili ako pilotný vizuál romantický singel „Donďa“, ktorú líder kapely, Daniel Fischer napísal ešte na vysokej škole pre svoju spolužiačku, herečku a speváčku, Dominiku Kavaschovú. Cez víkend však vydali novú skladbu „Milý Jonáš“, ktorá niesla pôvodný názov „Milionář“.

Skladba „Milý Jonáš“ podobne ako ich pilotný klip „Donďa“ nesie dôvtip a hereckú hru doladenú k textu. Tentokrát sa však chalani pohrali so slovíčkami, ktoré síce vyznejú rovnako, ale majú odlišný význam. Keďže zoskupenie OJV ponúka zohratých umelcov, videoklip pod režisérskym taktovkou Jakuba Krónera v produkcii s Janom „STRAPOM“ Strapcom ponúka divákovi vtipný, krátky, hraný film v jednom vizuáli.

„Veľmi ma baví hra so slovíčkami. Poslucháč si môže vybrať, či je hrdinom skladby Milý Jonáš, alebo Milionář. Možno sú obaja jedno i druhé. Isté je, že sa podarilo dostať českú a slovenskú verziu do jednej skladby,“ vysvetľuje líder OJV Daniel Fischer.

Oba spomínané single sú na originálnom prvom albume Orchestra Jeana Valjeana. Okrem týchto dvoch piesní na ňom fanúšikovia nájdu aj ďalších 9 skladieb. CD nosič totiž obsahuje 10 piesní plus jeden remix. Hudobnú produkciu im zastrešil uznávaný producent Adam A. Kuruc, ktorý má na konte spolupráce s takými hudobnými esami ako Los Angeles Philharmonic, Hollywood Symphony Orchestra, BBC Concert Orchestra, Lucie Bílá, Katarína Knechtová, Hex, Kristína a mnohými ďalšími.

„Spolu s hudobným producentom Adamom Kurucom sme na albume pracovali 5 až 6 rokov. Chceli sme album urobiť dobre, čo si jednoducho vyžaduje čas. Navyše najprv sme sa vybrali cestou výraznej elektroniky, postupne sme si však uvedomili, že sa treba vrátiť späť. Začali sme hľadať pre nás správny a kapelovo uchopiteľný pomer medzi elektronikou a živým hraním. Kapela kombinuje rôzne žánre (funky, disco, pop…).Tento otvorený prístup k žánrom a ich striedanie sú OJV typické. Album je preto žánrovo pestrý, to čo skladby spája je ich tanečný duch,“ približuje Daniel Fischer.

Niektoré skladby z albumu (Herečka, Baú, Milý Jonáš, HD) boli použité v divácky úspešnom filme „Šťastný nový rok“, kde si frontman kapely – Daniel Fisher dokonca aj zahral po boku hviezdnych hercov, akými sú Emília Vášáryová, Jiří Bartoška, Tomáš Maštalír, Marek Majeský, Táňa Pauhofová a ďalší. Na albume sa nachádza i skladba „Herci vidia“, ktorá je priamo z inscenácie činohry SND Vysoká škola diváckeho umenia. Kapela OJV dokonca v tomto predstavení i účinkuje. Podpísaný album Orchestra Jeana Valjeana, ako aj merch originálnej kapely, sa dá zakúpiť na shope RukaHore. „Sme veľmi radi, že tento originálny projekt sa rozhodol spolupracovať práve s nami. Chalani majú obrovský hudobný potenciál, hlavne dodávajú cez svoje skladby niečo, čo tu ešte nebolo. Baví nás ich energia a radi podporujeme nadaných hudobníkov, v tomto prípade dokonca hercov“ uzatvára Aleš Varga, šéf RukaHore .

BIO:
OJV, Orchester Jeana Valjeana vznikol v roku 2006. Založil ho Daniel Fischer so spolužiakmi z konzervatória. Pôvodne bol projekt založený ako čisto herecká kapela, no počas rokov sa jej zloženie menilo a dnes ju tvoria traja herci a dvaja hudobníci.

Členovia OJV:
Daniel Fischer – gitarista, spevák, autor hudby a väčšiny textov OJV, herec a člen činohry SND
Daniel Žulčák – klávesák a vokalista OJV, člen SKD Martin
Lukáš Dóza – vokál(rap), perkusie OJV, ako herec na voľnej nohe sa pohybuje medzi divadlami LaKomika, Divadlo v podpalubí, SND a Aréna
Vojtech Geleta – bubeník OJV, absolvoval konzervatórium v Bratislave a súkromné hodiny Howarda Curtisa v Grazi, skvelý muzikant
Juraj Varga – basový gitarista OJV, pôsobí aj v Moduse a v Rednexe


Orchester Jeana Valjeana

Viac o téme: #kapela #klip #kratkyfilm #Milionář #milyjonas #OJV