Steven Spielberg prináša svoju verziu muzikálu „West Side Story“.

Hollywood zažíva skutočný okamih oživenia. Jets a Sharks sa vracajú na veľké plátno, tentoraz v adaptácii príbehu West Side Story od režiséra Stevena Spielberga, ktorý tento príbeh miloval už od detstva.

„Celý náš dom bol plný albumov klasickej hudby a ja som vyrastal obklopený touto hudbou. West Side Story bol vlastne prvým dielom populárnej hudby, ktorý naša rodina kedy vpustila do domu. Bol to album z broadwayského muzikálu roku 1957 a ako dieťa som sa doňho úplne zamiloval. West Side Story je to jediné strašidelné pokušenie, ktorému som sa nakoniec podvolil, “ hovorí Spielberg.

Film „West Side Story“, ktorý režíruje oscarový Steven Spielberg, podľa scenára Pulitzerovej ceny a víťaza Ceny Tony® Tonyho Kushnera, rozpráva klasický príbeh o rivalite a mladej láske v New Yorku v roku 1957.

Ikonickú úlohu bude hrať stredoškolská študentka Rachel Zegler z New Jersey. Broadwayové stálice DeBose a Alvarez si zahrajú Anitu a Bernarda a Josh Andrés Rivera si zahrá China. Medzi ďalších hercov patrí broadwayská hviezda Mike Faist, ktorá stvárni Riffa, a tanečnica Ana Isabelle, ktorá stvárni Rosaliu.


20th Century Studios

20th Century Studios, The Walt Disney Company uvedie „West Side Story“ v amerických kinách 10. decembra 2021, v slovenských kinách 9. decembra 2021.

Viac o téme: #film #stevenspielberg #westsidestory