Lucia Vráblicová spieva so slovenskou a’capellovou skupinou Voising

Luciu Vráblicovú poznáme ako výbornú herečku, ktorá stvárnila nespočetne veľa postáv či už na svojej domácej pôde v divadle Nová scéna, alebo vo filmoch či dabingu. Jej zamatový hlas je rozpoznateľný na prvý posluch a preto ju počujeme aj v rámci vysielania RTVS, či už v rozhlase alebo v televízii.

Málokto ju však v poslednej dobe počul spievať. Aj keď v muzikálových predstaveniach to je u nej celkom bežné. Spevácky talent prejavila aktuálne pri spolupráci so slovenskou a’capellovou skupinou Voising v piesni Jaroslava Filipa a Milana Lasicu Čerešne. Ako sama povedala: Pieseň Čerešne patrí medzi jej najobľúbenejšie a v jej osobnom repertoári je už niekoľko rokov. V prevedení so skupinou Voising dostala pieseň Čerešne špeciálnu atmosféru. Skupina Voising pri svojich vystúpeniach používa iba svoje hlasy a žiadne hudobné nástroje. Vokálny projekt Voising vznikol v roku 2018 a je založený na dlhodobej tradícii a skúsenostiach jednotlivých členov v podobných a’capella formáciách.

K tejto nezvyčajnej spolupráci umelci pripravili aj nádherný videoklip, ktorý natáčali v malebnom prostredí dedinky Starý Klíž. Premiéra tohoto klipu bude na sociálnych sieťach skupiny Voising 3.11.2020 vo večerných hodinách. Z toho počinu majú veľkú radosť, pretože ako sa všetci zhodli: robiť umenie v týchto neľahkých časoch je veľmi náročné a bez podpory fanúšikov a priateľov by to nebolo možné.

O Lucii Vráblicovej:
Slovenská herečka s nezameniteľným hlasom. Môžete ju momentálne vidieť v seriáli TV JOJ Nový život. Zahrala si však aj v Ordinácii v ružovej záhrade, Mafstory, ZOO, Za sklom či v komédii Vojtech. Vidieť ju môžete v divadelných predstaveniach ako Rozum a cit, Mária Terézia, Pi čaj miláčik, Šialené nožničky, Cyrano.

O skupine Voising:
Slovenskú vokálnu skupinu tvorí 6 unikátnych spevákov, ktorí Vás prevedú najväčšími hitmi z čias minulých, či súčasných. Nechýba QUEEN, Shakira, EdSheeran či medley rôznych hitov v tzv. a´cappella štýle. Skupina pravidelne vystupuje na scénach na Slovensku i v zahraničí. Už niekoľko rokov sú dôkazom, že práve láska k hudbe dokáže spojiť šiestich, zdanlivo rozdielnych ľudí v jedno výnimočné hudobné zoskupenie.


Voising SK OFFICIAL

Viac o téme: #acapella #Čerešne #luciavrablicova #pieseň #Voising