Dlhoočakávaný remake filmu „Duna“ príde do kín v roku 2021

Štúdio Warner Bros prinesie v roku 2021 do kín filmovú novinku „Duna“, je pokusom o remake filmu z roku 1984.

Filmová novinka sa začala odhaľovať v apríli tohto roku. Prvý film z roku 1984 pod réžiou Davida Lyncha bol natočený podľa knižnej predlohy spisovateľa Franka Herberta. V roku 1965 vydal prvú časť svojho vedecko-fantastického románu „Duna“. Séria obsahuje devätnásť kníh. Prvý film nedopadol finančne ani kriticky veľmi úspešne, v novej verzii ho viedol režisér Denis Villenevue, ktorý režíroval napríklad film Sicario, Prichádzajúci i remake Blade Runner 2049.

Príbeh sa odohráva v ďalekej budúcnosti, kedy ľudstvo osídlilo tisícky planét a medzihviezdnu spoločnosť riadia vysoko postavené rody. Hlavnou postavou je Paul Atreides, ktorého obsadil herec Timotheé Chalamet, jeho rodina riadi púštnu planétu Arrakis alias Duna. Práve táto planéta je miestom, kde je možné nájsť vzácnu látku, ktorá predlžuje ľudom život a zároveň ich obohacuje výnimočnými psychickými schopnosťami. Konflikt nastáva vtedy, keď sa rod Harkonnenov snaží zmocniť vlády nad planétou a ovládnuť tak obchod so vzácnou látkou.

Okrem známej filmovej tváre sa môžete tešiť na hercov, ako sú: Jason Momoa, z filmu Aquaman, Zendaya (The Greatest Showman), Rebecca Ferguson (Mission: Impossible) či Oscar Isaac (Star Wars). Hudobný skladateľ Hans Zimmer skomponoval soundtrack, ktorý je verným skladateľom režiséra Christophera Nolana. Film „Duna“ je najočakávanejším filmovým zážitkom sci-fi sveta.


Warner Bros. Pictures

Viac o téme: #Duna #Dune #film #kino #novinka #remake #scifi