Claire Rosinkranz sa stala hviezdou TikToku vďaka piesni „Backyard Boy“

Iba 16-ročná Claire Rosinkranz je autorkou jednej z najvirálnejších piesní roku 2020. Jej song „Backyard Boy“ bol použitý vo viac ako dvoch miliónoch videí na TikToku. O tom, že jej pieseň sa stala hitom však dlho ani sama nevedela.

Po vypuknutí pandémie sa Claire rozhodla ísť spolu s priateľom do karantény a oddýchnuť si, čo zahŕňalo aj to, že mesiac nebude používať telefón. Predtým však zdieľala na TikTok jej autorskú pieseň „Backyard Boy”. Zatiaľ čo ona mala “oddych” od sociálnych sietí, milióny tínedžerov po celom svete mali iný nápad. Tvorcovia na celej platforme začali s tvorbou videí s chytľavým hitom a keď sa pieseň stala populárnejšou, Claire si to vôbec nevšimla.

„Bola som veľmi prekvapená. Song som nahrala začiatkom júna. O mesiac neskôr ľudia povedali, že sa mu darí. Myslela som si, že to myslia tak, že pod pesničkou je pár tisíc videí, ale keď som sa prihlásila na TikTok, bolo pod tým asi 300 000 videí!“

Vtedy sa rozhodla, že je čas získanú popularitu nejako využiť a vydala EP „Beverly Hills boyfriend”. Ide o zbierku piesní napísaných v priebehu niekoľkých rokov, ktoré ukázali, že vzhľadom na to, na akej platforme si urobila meno je skutočne vyspelá umelkyňa. EP je plné jazzových prvkov, elektrických gitár (ktoré si nahrávala sama) a textov, ktoré by zarezonovali v poslucháčoch každého veku.

„Backyard Boy“ bola skladba na poslednú chvíľu. Písala som ju počas nahrávania zvyšku EP.” uvádza Claire. Nakoniec sa spolu s rodinou rozhodli k piesni natočiť aj videoklip. Jej strýko video navrhol, bratranec režíroval a otec sa na ňom podieľal ako producent. „Bolo zvláštne, že v čase, keď sme mali pocit, že sa všetko zastavilo, my sme rýchlo vymýšľali príbeh a točili.” dodáva.


UMG (v mene spoločnosti Claire Rosinkranz); Songtrust, LatinAutorPerf, LatinAutor a spolky vlastníkov práv na hudbu

Viac o téme: #backyardboy #beverlyhillsboyfriend #clairerosinkranz #singel