Jiří Bartoška bude v komédii „ZBOŽŇOVANÝ“ čeliť následkom nevery… už v októbri v našich kinách.

Continental film

Tajomstvá nás nakoniec vždy dostihnú… Aj o tom rozpráva nová česká komédia Zbožňovaný, ktorá príde do kín 7. októbra. V titulnej úlohe sa predstaví Jiří Bartoška a tešiť sa môžeme aj na Zuzanu Kronerovú, Ivanu Chýlkovú, Petru Hřebíčkovú či Jiřího Langmajera.

Uznávaný a všeobecne obľúbený pediater Zdeněk (Bartoška) vo filme odchádza do dôchodku. Celý život bol lekárom okresnej nemocnice a teraz sa teší na zaslúžený odpočinok. Ešte viac sa teší jeho rodina – manželka Olga (Kronerová), ktorá sa už nemôže dočkať, že sa bude môcť o neho starať, rovnako ako aj jeho dcéra Zuzana (Hřebíčková), ktorej sa manželstvo s Karlom (Langmajer) nedávno rozpadlo. Najviac nadšená je však jeho vnučka, ktorá dedka vždy považovala za svoj veľký vzor a píše o ňom seminárnu prácu do školy. Ibaže Zdeněk nie je taký dokonalý, ako sa zdá. Má jedno veľké tajomstvo. Už takmer 40 rokov udržuje milenecký pomer s ortopédkou Danou (Chýlková). A tá, samozrejme, očakáva, že na ňu bude mať konečne viac času. Na Zdeňka tak čakajú pekne horúce chvíľky a rozhodne nie bezstarostná pohoda, ktorú si plánoval.

Filmovú novinku napísal i zrežíroval filmár Petr Kolečko, držiteľ Českého leva za scenár životopisného filmu Masaryk, ktorý už má aj skúsenosť s réžiou vlastného scenára pri divácky úspešnej komédii Cez prsty. O filme Zbožňovaný hovorí: „Mám k tomu príbehu osobný vzťah, je inšpirovaný mojím dedom a to pri rozhodovaní, či sa znovu posadiť na režisérsku stoličku, zohralo pomerne zásadnú rolu.“ Dodáva, že obrovskou inšpiráciou mu bol aj herecký ansámbel, ktorý sa do snímky podarilo získať. „Som rád, že máme také skvelé obsadenie. Títo herci pre mňa boli inšpiráciou, a tak sa prepisovalo ešte aj na pľaci.“


Continental film

Českú komédiu Zbožňovaný, plnú známych hereckých tvárí a osviežujúceho humoru, prinesie do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film.

Viac o téme: #ivanachylkova #jiribartoska #jirilangmajer #kino #Markíza #petrahrebickova #ZBOŽŇOVANÝ #zuzanakronerova