Skupina Kiss My Ex! oslavuje radosť zo života a pozitívnu energiu v singli „Show Me“.

rado mešša, pro:messa

Skupinu Kiss My Ex! z Košíc tvoria speváčka Iveta „Popa“ Karičková, klávesák Ladislav „Lezlee“ Znám a gitarista Peter Klema. Do pozornosti ich uviedla už prvá skladba Waves, v ktorej naplno rozvinuli svoju lásku k popu a tanečnej hudbe osemdesiatych a deväťdesiatych rokov.

Ich spojenie nostalgickej atmosféry s pozitívnou tanečnou energiou a súčasnou hudobnou produkciou zaujalo aj za hranicami Slovenska. V medzinárodnej súťaži International Songwriting Competition 2020 sa so skladbou Waves v konkurencii 26 tisíc skupín a spevákov prebojovali až do semifinálovej stovky kategórie Pop/Top 40, v ktorej rozhodovala hviezdna porota, zostavená zo známych hudobných osobností ako Dua Lipa, Chris Martin z Coldplay, Bebe Rexha a ďalších. Postup do finálovej pätnástky im unikol len o jedno miesto.

Dnes na všetkých streamovacích službách a na ich YouTube kanáli vychádza nová skladba Show Me, ktorú zložili, nahrali a produkovali členovia skupiny Kiss My Ex!. Mastering zabezpečil dvojnásobný držiteľ Grammy, Andrés Mayo, s ktorým už spolupracovali na skladbe Waves.

„Pesnička Show Me je pre všetkých, ktorí si tvrdohlavo idú za svojim snom a neboja sa bojovať za svoju lásku a vášeň. Presne také nadšenie môže na niekoho pôsobiť a niekedy dokonca aj pôsobí ako rebelanstvo. No je to len vysoko pozitívna energia a radosť zo života,“ opisuje novú skladbu speváčka Popa.

K skladbe vznikol v réžii a produkcii skupiny videoklip, ktorý nakrútil kameraman András Micsuda s asistenciou Adama Známa. Nakrúcali ho v Košiciach deň pred tohtoročným Medzinárodným maratónom mieru.

„Do klipu sme si pozvali ľudí, ktorí, presne tak ako my, milujú to, čo robia. Tanečné a herecké úlohy si zahrali mladé a veľmi talentované dievčatá z D.S. Studia. Hlavnú mužskú úlohu stvárnil Matúš Dzuro, ktorý je aj napriek svojmu mladému veku priekopníkom trickingu na Slovensku. Spolu s kamarátmi predvádza akrobatické kúsky, ktoré doslova vyrážajú dych,“ hovorí o novom klipe LeZlee.

Okrem tanečníkov a trickerov sa na výsledku videoklipu výrazne podieľala aj Laura Klema a.k.a. Nice&Nasty, ktorá navrhla a ručne vyrobila celý outfit.

„Tak ako pri predchádzajúcich klipoch sme sa aj teraz držali filozofie upcyclingu. Použili sme iba naše staré oblečenie a veci zo second handu, ktorým Laura dala úplne nový život,“ dodáva na záver Peter.


KISS MY EX!

Momentálne všetci traja členovia skupiny Kiss My Ex! intenzívne pracujú na nových skladbách a nahrávkach, ktoré by sa mali objaviť na pripravovanom debutovom albume.

Viac o téme: #kissmyex #novinka #showme #singel