Animák tohto roku od Walta Disneyho už čoskoro v kinách.

Soul je počítačovo animovaný, komediálny film tohto roku. Produkovali ho spoločnosti Walt Disney Pictures a Pixar Animation Studios a distribuovala ho spoločnosť Walt Disney Studios Motion Pictures. Režisér rozprávky je Pete Docter a spolurežisér Kemp Powers. Hlasovo obsadiť tento film nebolo jednoduché. Príležitosť dostali Jamie Fox, Tina Fey, Questlove, Phylicia Rashad a iní.

Film Soul sa nesie vo vianočnom duchu a hlas Jamieho Foxa predstavuje stredoškolského pedagóga, ktorý dostane životnú šancu hrať v najlepšom jazzovom klube v meste. Akurát jeden malý prešľap ho zavedie z New Yorku na jedno fantastické miesto, kde nové duše dostanú svoje osobnosti, nálady a záujmy skôr, ako odídu na Zem. Pedagóg Joe, odhodlaný vrátiť sa do svojho života, sa spojil s predčasnou dušou 22, tú dabuje Tina Fey, ktorá nikdy nepochopila príťažlivosť ľudskej skúsenosti. Keď sa Joe zúfalo snaží ukázať 22 to, čo je na živote skvelé, možno len objaví odpovede na niektoré z najdôležitejších otázok života.

Premiéra Soulu je trošku komplikovanejšia. Animovaný film bol pôvodne naplánovaný na uvedenie do kín na 19. jún tento rok. Situácia sa skomplikovala z dôvodu pandémie a premiéra sa presunula na 25. december. Soul bola vybraná ako súčasť zostavy filmového festivalu v Cannes 2020. Rozprávka mala nakoniec svetovú premiéru nedávno, 11. októbra na filmovom festivale v Londýne.

 


Pixar

Viac o téme: #Disney #kino #novinka #Pixar #Soul