Juraj Hnilica spoločne s českou pesničkárkou Kaczi vydáva nový videoklip, ktorého posolstvo je spájať.

Šárka Chomoutová

Dvaja živelní pesničkári Juraj Hnilica a Kaczi sa spojili v piesni „Dobrú noc z hôr“, ktorej hlavné poselstvo je spájať. Pieseň oslavuje prírodu, život, jednoduchosť bytia, ženu a muža. Kladie dôraz na krásu česko-slovenských hôr a našich kultúr.

Videoklip sa natáčal v okolí Martina. Obidvoch interpretov spája práve láska k prírode a radosť zo života. Cieľom je prepojenie našich spoločností a kultúr, tak ako to bolo kedysi. „Videoklip prevádza dej, kde sa symbolicky lúčime s dušami, ktoré nás opustili a putujú na druhú breh. Zároveň sa lúčime so zvukárom Radimom Mrožom Vaňkom, ktorý tento svet opustil deň predtým, ako sme pieseň nahrávali,“ komentuje Kaczi.

O kameru sa postaral Tomáš Bartaloš a scenár vznikol spoločne deň pred natáčaním. „Klip mal pôvodne vzniknúť už v lete, ale okolnosti nás nasmerovali až na jeseň, čo ukázalo ako najkrajšiu možnú variantu vďaka nádherne zafarbenej prírode. Znovu sme sa utvrdili v tom, že je všetko tak, ako má byť,“ dodáva Juraj.


Believe Music (v mene spoločnosti WiseMusic)

„Veľmi sa teším z tohto krásneho spojenia, keďže v Kaczi som objavil veľký kus seba v ženskej podobe. Veľa krát pri tvorbe piesne až po samotný klip, som si povedal, že toto spojenie prišlo fakt „z hora“ a malo sa udiať, lebo veci čo sa nám diali na tejto jedinečnej ceste, je ťažko opísať slovami. Som nesmierne šťastný a vďačný, že sme mohli spoločne vytvoriť niečo tak pekné,“ uviedol ku spolupráci Juraj.

Viac o téme: #dobrunoczhor #jurajhnilica #Kaczi #novinka #singel #videoklip