PETR MUK – legendárny album JIZVY LÁSKY vychádza v reedícii s mnohými bonusmi a aj na vinyle.

Renáta Tomášová, Warner Music CZ

Nezabudnuteľný spevák Petr Muk vydal v roku 2000 druhý sólový album Jizvy lásky, predajne najúspešnejší titul vo svojej sólovej diskografii.

Práve v týchto dňoch vychádza jeho reedícia, a to v remastrovanej podobe, ktorá je rozšírená o niekoľko bonusových nahrávok na CD, doplnená fotografiami, úryvkami textov a edičnou poznámkou. Prvýkrát je k dispozícii aj vo vinylovom formáte.

Pre Petra Muka znamenali Jizvy lásky začiatok cesty k hviezdnemu postaveniu. Potvrdili jeho mnohostranný talent, keď si tu zaspieval piesne, ktoré kompletne zložil on sám a sčasti otextoval, pridal gitary a spoluprácu na aranžmáne a produkcii. Bol obklopený novými kolegami na čele s klávesistom Michalom Šetkom. Päťdesiattisícový predaj bol v roku 2000 výnimočný a podporený tak ako cover verziou Zrcadlo aj pôvodnými singlami Neusínej, Stoupám ti do hlavy, Ve vlnách a Tančíš sama. Po ére kultových formácií Oceán a Shalom, Petr Muk ponúkol mainstreamovejšie, ale tak isto originálne pokračovanie hudobného vývoja, ktoré viedlo k jeho mimoriadnej popularite, vypredaným halám, ale aj hudobným oceneniam (Slavík, ceny TýTý..).

Viac o téme: #CD #jizvylasky #LP #petrmuk #reedícia