Slovenská umelkyňa Karin Ann predstavuje novinku „we´re friends, right?“.

“Ak je vzťah toxický, ani ako priateľstvo po rozchode fungovať nebude…” Odkazuje svetová slovenská umelkyňa Karin Ann v novinke „we´re friends, right?“.

Vydanie nových singlov slovenskej speváčky Karin Ann sprevádzajú už tradične vždy tiež aktuálne novinky o jej medzinárodných úspechoch a aktivitách. Inak tomu nie je ani tentokrát. V týchto dňoch predstavuje singel ‘we’re friends, right?’, na ktorom spolupracoval hudobník z legendárnej americkej kapely, klip k nemu režíroval zahraničný filmár, ktorý má v portfóliu svetové hviezdy, a aby toho nebolo málo, Karin zároveň odhaľuje svoje najnovšie koncertné plány, ako inak – opäť za hranicami Slovenska.

“we´re friends, right? je o emóciách v toxickom vzťahu, ktoré nastanú, ak sa romantický vzťah, ktorý nevyšiel, snažíte udržať ako priateľstvo, aby ste danú osobu nestratili, ale z rôznych dôvodov ani to priateľstvo potom nefunguje… Vedie to k silným emóciám, ktoré potrebujete vykričať, aby ste sa mohli pohnúť ďalej,” vysvetľuje Karin. Ako dodáva, myslí si, že každý zažil podobné emócie, a preto sa s pesničkou môžu ľudia stotožniť. Nová skladba na prvé vypočutie zaujme výrazným gitarovým soundom, pod ktorý sa podpísal Phil X, gitarista legendárnej formácie Bon Jovi.

Kvôli nakrúcaniu videoklipu Karin odletela začiatkom novembra do Talianska. Tentokrát si k spolupráci prizvala talianskeho režiséra Simone Bozzelliho, ktorý má na konte okrem iného tiež klip IWBYS (I Wanna Be Your Slave) pre medzinárodne úspešnú formáciu Måneskin, ktorá zvíťazila v Eurovision Song Contest 2021. „Keď som videla Simoneho prácu, veľmi ma zaujala. Pomyslela som si – on by mohol byť otvorený odlišnému prístupu pri výrobe klipu – a našťastie, prejavil záujem o spoluprácu,” prezrádza Karin. “Všetko prebiehalo veľmi dobre, mala som šťastie, že som hneď našla “open minded” ľudí. Napríklad režisér mi pred prvou scénou povedal: “zapneme kameru, a chcem vidieť, čo s tým urobíš” – takže som cítila, že som to naozaj ja, zobrazená autenticky tak ako som to cítila – bez akéhokoľvek tlaku,” opisuje Karin.

„Najviac si cením, že Karin mi dala priestor experimentovať a zvizualizovať jej myšlienky. Nepochybujem o tom, že by sme mohli spolupracovať aj na ďalších projektoch v budúcnosti,” zhodnotil Simone Bozzelli.

Výsledkom kreatívnej slovensko-talianskej spolupráce medzi Karin a Simonem je kontrastná mozaika – vizuál, ktorý na jednej strane ukazuje spomienky na šťastné okamihy a na druhej strane hnev, na ktorý sa celý príbeh zmení. „Myslím si, že ženy umelkyne sa často hanbia v klipoch ukázať emócie ako hnev, alebo sú za to kritizované, a to sa mi nepáči, pretože aj to sú ľudské emócie, ktoré všetci bez rozdielu máme, preto som sa pred nimi v klipe nechcela skrývať,“ vysvetľuje Karin.


Karin Ann

Ďalšie medzinárodné turné na obzore
Tento rok absolvovala Karin Ann úspešné turné v Poľsku po boku tamojšej hviezdy Sanah. Ďalšie medzinárodné turné ju čaká v marci 2022 – tentokrát ako predskokanku britského speváka Alfie Templemana. Predstavia sa spoločne v Paríži, Kolíne, Bruseli, Hamburgu, Berlíne a Mníchove.

Okrem toho Karin odohrá 8. decembra v pražskom Futurum Music Bare svoj prvý veľký vlastný koncert. Celý výťažok z predaja vstupeniek i merchandisingu na koncerte bude venovaný organizácii AMNESTY INTERNATIONAL, ktorá bojuje na celom svete za ľudské práva už 60 rokov. Predskokankou Karin Ann bude česká speváčka Annabelle, ktorá má aktuálne na konte čerstvú nomináciu v kategórii Objav roka na Českom Slávikovi. Vstupenky na koncert sú v predaji na tomto linku.

Karin Ann a jej raketový rast
Neprehliadnuteľná 19-ročná slovenská umelkyňa svoje skladby cielene venuje globálnym celospoločenským témam s veľkým dôrazom na otázku ľudských práv. Samostatnú pozornosť ako umelkyňa venuje právam LGBTQI+ komunity, ktorú podporila odetá v dúhovej vlajke v konzervatívnej štátnej poľskej televízii TVP2. Nechýbala ani v programe tohtoročných Pride na Slovensku i v Poľsku.

Jej hudobné posolstvá podporujú významné médiá doma (Sme, Pravda, Denník N) i vo svete (The New York Times, MTV, Bild, Wonderland). V auguste tohto roka ju Spotify vyhlásilo za umelkyňu mesiaca v playliste Spotify Equal CZ&SK a venovalo jej prestížny digitálny banner na námestí Times Square v New Yorku.

V septembri tohto roka zvíťazila v kategórii Objav roka v prestížnej českej hudobnej ankete Žebřík. Vzápätí zaznamenala prelomový úspech v počúvanosti – 1. miesto medzi ženskými interpretkami v SR v počúvanosti za posledný mesiac na Spotify (dáta z 24. októbra) a taktiež 1. miesto medzi všetkými interpretmi v SR s 391 tisíc poslucháčmi za mesiac (dáta z 3. októbra).*

Prvý rok na hudobnej scéne symbolicky uzavrela v máji 2021 vydaním debutového EP ‘lonely together’ a aktuálne pracuje na svojom druhom EP, ktoré plánuje vydať začiatkom budúceho roka.

Viac o téme: #karinann #novinka #right? #singel #we-refriends