Mladá kapela z Bratislavy Rumaska vydala novú pieseň v štýle SKA s názvom Víkendová.

Bratislavská ska-punková formácia Rumaska nelenila a tohto roku vydala nielen svoje prvé EP album v januári. Ku vzniku Víkendovej paradoxne trochu pomohol príchod 1. vlny pandémie. Keď sa opatrenia trochu uvoľnili, pustila sa kapela naplno do tvorby nových piesní aj s novou posilou – Alexom (bicie). Leto bolo v tomto prípade plodné – po ešte väčšom uvoľnení opatrení sa začali robiť koncerty – vtedy už Víkendová uzrela svetlo sveta. Naživo ju mohli fanúšikovia počuť napríklad na akciách ako Pivná špacírka (Sereď), Koterec Fest (Liptovský Mikuláš), Barbar Fest (Brno), OHY Fest (Sereď) a iných.

Koncom augusta kapela parkuje pred bratislavským Loft štúdiom a v spolupráci s Jarom Žigom ml. (Medial Banana) tu pesnička Víkendová dostáva oficiálnu podobu. Hneď na to sa na prvom ročníku festivalu OHY Fest kapela podujala na natočenie prvých záberov do klipu. V septembri pokračovalo natáčanie v bratislavských uliciach, mestskej hromadnej doprave a v ručnej autoumyvárni, tzv. „vapky“, kde sa všetci kapelníci poriadne osviežili prúdom vody.

Táto nová pieseň spolu s klipom vyšla 10. októbra. Klip je plný slnka a piva s festivalovým nádychom a oddychovým textom pripomínajúcim typický letný deň fanúšika hudby a festivalov, ktorý sa už v práci teší na večerný koncert.

Rumaska v januári 2020 vydala svoje debutové EP album so siedmymi piesňami, kde sú použité žánre ska, ska-punk, dokonca aj trochu reggae. Krstným otcom EP bol Tomáš Bilčák (Kýbel Mačiek, Marhule, Matej Tále), ktorý symbolicky pokrstil album rumom. V súčasnej dobe Rumaska usilovne pracuje na novej tvorbe s ambíciou vydať plnohodnotný album.

Súčasná zostava Rumasky:
Gitara a spev – Dávid Šlosár
Basgitara a vokály – Oliver Ruščák
Bicie – Alex Žukov
Saxofón – Andrea Weigelová


RUMASKA Official

Viac o téme: #kapela #novinka #novyklip #Rumaska #SKA #Víkendová