TV Markíza už v januári odštartuje nový, hviezdne obsadený komediálny seriál Šťastní vs Šťastní.

Lukáš Kočišek, TV Markíza

V novinke od tvorcov mimoriadne úspešného Pána profesora sa diváci presvedčia, že rodina je nadovšetko. A bude to poriadna zábava!

Televízia Markíza už od stredy, 12. januára 2022, so začiatkom o 20:30 hod. zaradí do vysielania nový 8-dielny komediálny seriál s názvom Šťastní vs Šťastní. Ide o slovenskú adaptáciu úspešného ruského komediálneho seriálu The Ivanovs vs The Ivanovs (Ivanovy-Ivanovy) o dvoch rodinách s rovnakým priezviskom, ale úplne odlišnými životmi.

„Obzvlášť v týchto ťažkých časoch cítime divácky dopyt po programoch, ktoré dokážu do slovenských domácností vniesť pohodu a vyčariť ľuďom úsmev na tvári. Preto sme sa hneď začiatkom roka rozhodli priniesť na naše obrazovky aj úplne nový komediálny seriál, ktorý všetky tieto atribúty do bodky spĺňa,“ povedala Silvia Majeská, programová riaditeľka skupiny Markíza.

V centre príbehu sú dve rodiny, ktoré okrem zhodného priezviska nespája vôbec nič. Teda aspoň na prvý pohľad. Jedni Šťastní si užívajú bezstarostný život v prepychu, tí druhí môžu o niečom takom len snívať. Svet oboch rodín sa však otočí hore nohami, keď po rokoch zistia šokujúcu pravdu o svojich deťoch – v pôrodnici im omylom zamenili synov. Jedno je však isté, od tejto chvíle budú mať o zábavu postarané. A to nielen oni, ale najmä televízni diváci!

Diváci sa môžu okrem množstva komických situácií tešiť aj na skvelé herecké obsadenie. V honosnom sídle žijúcu rodinu Šťastných tvoria Lucia Hurajová, Dušan Cinkota a Adam Kubala, rolí menej šťastných Šťastných, ktorí obývajú rozpadnutú chatrč, sa zhostili Helena Krajčiová, Marián Miezga a Max Bolf. V seriáli sa budú pravidelne objavovať aj ďalší obľúbení herci ako Laco Konrád, Edita Borsová, Milena Minichová, či Filip Tůma.

Dušan Cinkota už má s komediálnym žánrom skúsenosti, spolu s Helenou Krajčiovou v minulosti zahviezdil v markizáckom seriáli Zita na krku. Účinkovanie v novinke Šťastní vs Šťastní si mimoriadne pochvaľuje: „Tak príjemnú, veselú a vtipnú prácu na seriáli som už dlho nezažil. Verím, že diváci sa budú baviť rovnako, ako my pri jeho tvorbe. A rovnako zatúžia po ďalšom pokračovaní.“

Seriál Šťastní vs Šťastní vzniká v spolupráci s produkčnou spoločnosťou Paprika Studios, ktorá pre TV Markíza vyrába napríklad aj seriálový megahit Pán profesor, či úspešnú reality šou Love Island. O režisérsku stoličku sa delia Zuzana Marianková, Martin Kazimír a Ondrej Hraška.

„Nakrúcať seriál Šťastní vs Šťastní bola pre nás veľká výzva. Spočiatku sa javil ako komorné letné nakrúcanie, ale po napozeraní si celej predlohy sme sa vrhli do niekoľkomesačného veľkovýpravného dobrodružstva s množstvom špeciálnych efektov aj kaskadérskych scén. Ale s podporou zanieteného štábu a skvelého hereckého obsadenia sme toto náročné nakrúcanie zvládli a tak ako aj rodiny Šťastných sme prekonali všetky prekážky a prinášame divákom úsmevnú letnú rodinnú komédiu,“ zhrnuli producentky seriálu Jana Garajová a Barbora Vidlička Vrťová.

Viac o téme: #seriál #stastnivsstastni #tvmarkiza