Sima Magušinová daruje fanúšikom vianočný koncert a aj novú skladbu.

Zuzana Valentová

Speváčka Sima Magušinová pripravila pre svojich fanúšikov dvojnásobný vianočný darček. Atmosféru najkrajších sviatkov roka vytvorila Sima s kapelou na mimoriadnom online koncerte, ktorý bol odvysielaný v stredu 22. decembra a fanúšikovia si ho môžu pozrieť až do večerných chvíľ sviatku Božieho narodenia 25.12.

Sima zároveň predstavuje úplne novú vianočnú skladbu s názvom Zázračné Vtelenie. Okrem podmanivých tónov harmónia či sláčikového kvarteta a textu, ktorý je inšpirovaný najpodstatnejšími momentami prvých Vianoc, je skladba dotvorená netradičným videoklipom so zábermi od tvorcov populárneho seriálu The Chosen.

„Chceli sme byť v pandemických časoch aspoň na diaľku spojení s našimi fanúšikmi a trošku ich počas sviatkov potešiť. Na našom online koncerte uvidíte celú kapelu a okrem našich vlastných piesní zaznejú aj niektoré koledy,“ hovorí obľúbená speváčka o koncerte. Lístky sú k dispozícii na portáli Predpredaj.sk.

„Pieseň Zázračné Vtelenie som zložila pri pohľade na jednu krásnu ikonu, na ktorej je vyobrazený malý Ježiško a Panna Mária,“ vysvetľuje Sima pôvod svojej novej vianočnej skladby. „Obsah piesne je o tom, o čom je pre mňa podstata Vianoc. Do skladby som chcela vložiť radosť z narodenia Pána, ale aj to, ako si Boh vyberá každého jedného z nás, aby sa v ňom mohol narodiť a prebývať.“

Videoklip k Zázračnému vteleniu je popretkávaný so zábermi z pilotnej časti seriálu The Chosen, ktorá je nazvaná The Shepherd – A story of the first Christmas.


Sima Magušinová OFFICIAL

Skladbu okrem spevu a textu Simy Magušinovej tvorí aj harmónium v podaní Daniela Špinera a sláčikové kvarteto v zložení Maroš Didi (1. husle), Katarína Bírošová (2. husle), Anton Pohančeník (viola) a Zoltán Rácz (violončelo). Aranžmány pre kvarteto napísal Adrián Harvan a mix nesie podpis Randyho Genpu z Basem3nt Studio.

Videoklip bude mať premiéru už 24. decembra 2021 o 15:00.

Viac o téme: #kolega #novinka #simamagusinova #singel #vianočná #zazracnevtelenie