Kateřina Marie Tichá predstavuje akustickú verziu skladby Kolemjdoucí

Je to už viac než mesiac, čo speváčka Kateřina Marie Tichá predstavila svoj debutový album Sami. Album sprevádzajú nadšené ohlasy nielen od poslucháčov ale aj od odbornej kritiky. Skladby Sami a Zničená zem, ako úvodné single dostali aj svoju video podobu. Teraz však predstavuje akustickú verziu skladby Kolemjdoucí. Album predstaví poslucháčom v rámci streamovaného živého koncertu v nedeľu 13. decembra.

„Vždycky mě fascinovala ta chvíle, ve které se rozhoduje, jestli s někým napíšete společný příběh, nebo zůstanete pouhými kolemjdoucími. Může to být jeden pohled, jedna věta, jedno rozhodnutí zabočit do jiné ulice než obvykle… Kolemjdoucí je o dvou lidech, kteří se právě do tohohle okamžiku chtějí vrátit a změnit ho. Nepotkat se a zůstat jenom kolemjdoucím,” vysvetľujem speváčka námet skladby Kolemjdoucí.

V komornej prezentácii skladby Kolemjdoucí, Kateřinu Marii Tichou sprevádza producent jej albumu Ondřej ODD Turták. Vďaka tejto verzii ešte viac vyznieva naliehavosť textov, a interpretačná sila speváčky. Za kamerou stál mladý režisér Jan Strach.

V tejto dobe, kedy nie je možné koncertovať, vystupovať, sa Kateřina rozhodla predstaviť svoj album práve v akustickej podobe. Živý streamovaný koncert prebehne 13.12 2020 v nahrávacom štúdiu RePrague v pražských Dejviciach.

„Zahrajeme akustický set v triu s kytarou a pianem (Matouš Rohovský a Jiří Urgošík). Během přibližně 45 minut bychom rádi představili písničky z alba – a možná i jednu dvě, na které už na desce nezbylo místo,” dodáva Kateřina.


UMG (v mene spoločnosti Universal Music s.r.o.)

Viac o téme: #akustickaverzia #katerinamarieticha #Kolemjdoucí #novinka #singel