Pozrite si s nami, aké hudobné zážitky nás čakajú v novom roku!

Janka Marczellová/VIVIEN

Záver roku 2021 už pomaly, no isto klope na dvere a s ním prichádzajú nové nádeje, zážitky a dobrodružstvá v roku novom. Budúci rok sa bude niesť v duchu zaujímavých zahraničných, ale aj domácich, nielen hudobných podujatí! Prejdite si s nami kultúrny a hudobný rok 2022!

Hudobnými cenami ovenčený anglický spevák STING pricestuje na jar 2022 s turné MY SONGS na východ Slovenska. Koncert odohrá v košickej Steel Aréne už 13. marca 2022. 17-násobný držiteľ ceny Grammy sa predstaví so skladbami, ktoré napísal počas svojej plodnej kariéry, či už so skupinou The Police, alebo ako sólový umelec. Návštevníkov podujatia zoberie na hudobnú cestu časom vďaka hitom ako Fields of Gold, Shape of My Heart, Roxanne a Demolition Man, ktoré zvýrazňujú nezabudnuteľnosť tejto šou. Návštevníci podujatia sa tiež môžu tešiť na hity Englishman in New York, Every Breath You Take, Message in a Bottle a mnoho ďalších.

Skvelou správou pre slovenských fanúšikov je LIVE IN CONCERT pod taktovkou OneRepublic, ktorý sa sa uskutoční 7. 5. 2022 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Americká pop-rocková skupina OneRepublic sa preslávila vďaka spolupráci s producentom Timbalandom a ich spoločnej skladbe Apologize. V priebehu svojej kariéry potvrdila kapela veľkú popularitu tiež úspechmi hitov Wherever I Go, Love Runs Out, All The Right Moves, Secrets, či Counting Stars. Setlist nadchádzajúceho turné bude vyskladaný práve najúspešnejšími piesňami z repertoáru tohto zoskupenia z Colorada, ako aj novinkami z albumu HUMAN.

Na trošku komornejšiu nôtu zahrá koncom mája 2022 jeden z najznámejších huslistov sveta. Koncerty Andrého Rieu sú opisované ako ohňostroj emócií. Počas koncertov nechýba množstvo prekvapení, humoru a medzinárodných sólistov najvyššej kvality. Spolu so 60-členným Orchestrom Johanna Straussa, najväčším vlastným orchestrom na svete, rozozvučí bratislavský zimák melódiami rôznych hudobných žánrov. Nebude chýbať ani zvuk valčíka, vďaka ktorému si holandský umelec vyslúžil prezývku kráľ valčíkov. Slovenské publikum svojím talentom ohromí 31. 5. 2022 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

Dobrú správu prinášame aj pre fanúšikov tvrdej muziky. Nespútaní muzikanti z hudobnej formácie Slipknot, známi svojimi vystúpeniami v maskách, pricestujú do Bratislavy s európskym túrné We Are Not Your Kind, na korom spolu s fanúšikmi oslávia úspechy posledného, rovnomenného albumu. Premiérové vystúpenie legendárnej formácie sa uskutoční 3. 8. 2022 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

Vychýrený Cirque du Soleil už v septembri 2022, spolu so slovenským publikom, odprevadí hlavnú postavu Klauna k nebeskej bráne. Čo sa deje medzi nebom a zemou, odhalí predstavenie Corteo. Jedinečné predstavenie, ktoré v taliančine znamená posledná rozlúčka, sa uskutoční v Bratislave na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v dňoch 15. – 18. septembra 2022. Diváci tohto podujatia sa môžu tešiť na nevídané akrobatické kúsky či už na zemi, či vo vzduchu, alebo prostredníctvom artistického náčinia. Artisti zo slnečného cirkusu publiku predstavia aj ľudské marionety, trampolíny, héliový tanec vo vzduchu, ale aj klasické klaunovské kúsky, ako žonglovanie, či žartíky, a omnoho viac! A to všetko v kombinácii s vynikajúcimi hereckými výkonmi, úchvatným javiskom či originálnou hudobnou produkciou a Live spevom.

Záver hudobného roka 2022 bude patriť anglickej formácii Simply Red, na čele so spevákom Mickom Hucknallom. Slovenskému publiku sa populárna hudobná skupina predstaví najnovším albumom Blue Eyed Soul, ale aj legendárnymi hitmi ako Stars, Holding Back the Years, Fairground a Money’s Too Tight To Mention, ktoré mapujú hviezdnu kariéru kapely. Bratislavský koncert sa uskutoční v sobotu 3. 12. 2022 v NTC Aréne.

Okrem zahraničných interpretov iste zaujme aj nový koncept koncertného klubu OFFLINE SPECIAL PLACE. Spojenie netradičných priestorov a dobrej muziky sľubuje nevšedný zážitok. Pilotná séria koncertov na unikátnych miestach sa uskutoční v exkluzívnom priestore kostola Klarisiek. Nový koncept koncertov svojím vystúpením odštartuje 17. 2. 2022 speváčka a skladateľka Jana Kirschner. Piatok 18. 2. 2022 bude patriť bratislavskej kapele PARA a edíciu hudobných parties 19. 2. 2022 uzavrie aktuálne najúspešnejšia hudobná skupina IMT SMILE. Návštevníci podujatia sa môžu tešiť na najznámejšie songy populárnych interpretov, ale aj na netradičné party verzie ich hitov. A keďže sa celý projekt, a to nielen pilotné koncerty, bude niesť v klubovom duchu, po koncertoch budú pokračovať parties s Laci Strike DJ setom.

Vstupenky na všetky podujatia sú dostupné na Vivien SK a v sieti Ticketportal.

Viac o téme: #andrerieu #cirquedusoleil #imtsmile #janakirschner #koncerty2022 #OneRepublic #Para #simplyred #SLIPKNOT #Sting