Poslednú sériu historického seriálu „The Last Kingdom“ uvidíte už čoskoro.

Radiotimes com

Fanúšikovia seriálu The Last Kingdom boli schladení nedávnym oznámením, že show bude ukončená filmovou adaptáciou s názvom Seven Kings Must Die, ale poďme po poriadku.

Piata séria The Last Kingdom dorazí čoskoro. Fanúšikov poteší, že všetci ich (preživší) obľúbenci sú späť. Alexander Dreymon sa opäť vráti do vedenia tímu ako Uhtred z Bebbanburgu, neľútostný bojovník s väzbami na Sasov aj Dánov, na ktorého sa šou od začiatku zameriavala. Na sklamanie niektorých fanúšikov treba poznamenať, že postava je do značnej miery fiktívna, ale v priebehu seriálu sa objavuje množstvo faktických postáv. Hlavnými z nich sú saskí členovia kráľovskej rodiny z Winchesteru, ktorí zostali na konci štvrtej sezóny v zmätku, pričom svoje úlohy si zopakovali Timothy Innes (King Edward), Millie Brady (Lady Aethelflaed) a Eliza Butterworth (Lady Aelswith).

Mark Rowley, Ewan Mitchell a Arnas Fedaravičius sa stali pevnými favoritmi ako Uhtredovi lojálni spojenci Finan, Osferth a Sihtric. Je tiež potvrdené, že sa vracia Emily Cox ako Uhtredova kamarátka z detstva, z ktorej sa stala nepriateľka Brida.

Na strane vikingov je Haesten (Jeppe Beck Laursen) napriek všetkému stále nažive, zatiaľ čo Sigtryggr (Eysteinn Sigurðarson) sa spojil s Uhtredovou dcérou Stiorrou (Ruby Hartley), takže očakávajte konečný osud všetkých troch postáv. Adrian Schiller potvrdil, že si zopakuje svoju rolu po moci bažiaceho intrigána Aethelhelma, ale nie je optimista, čo sa týka jeho dlhodobejšieho prežitia v ďalšej sérii. Butterworth potvrdil, že piata sezóna bude obsahovať ďalší veľký časový skok, v ktorom sa vráti k Edwardovmu nemanželskému dieťaťu Aethelstanovi v jeho tínedžerskom veku.

V piatom pokračovaní si Uhtred uvedomí, že jeho osud je viac než len Bebbanburg. Je spätý s budúcnosťou samotného Anglicka. Poverený výcvikom prvorodeného syna kráľa Edwarda Aethelstana ako bojovníka, Uhtredove ambície budú mať ešte vyšší účel. Ale aby dosiahol tento osud, Uhtred bude musieť čeliť svojmu najväčšiemu nepriateľovi a utrpieť najväčšiu stratu.

Vráti sa Uhtred do Bebbanburgu? Splní svoj sen? Nájde svoj odkaz? A aká je jeho účasť na spájaní týchto kráľovstiev? To všetko sa dozviete v piatej sérii „The Last Kingdom“ na Netflixe. Po skončení piatej série je naplánovaná ešte celovečerná bodka s názvom „Seven Kings Must Die“.

Viac o téme: #akčný #dráma #historický #thelastkingdom