Príbeh ženy, ktorá zjednotila Škandináviu: „Margrete – kráľovná severu“.

SNG, SCANDI FILM EUROPE

Kráľovná Margrete vládne Švédsku, Nórsku a Dánsku prostredníctvom svojho adoptívneho syna Erika. No chystá sa sprisahanie a Margrete sa ocitne v neriešiteľnej dileme, ktorá by mohla zničiť jej celoživotné dielo: Kalmarskú úniu.

Píše sa rok 1402. Margrete sa podarilo to, čo žiadnemu mužovi pred ňou. Spojila Dánsko, Nórsko a Švédsko do mierovo orientovanej únie, ktorej sama vládne prostredníctvom svojho mladého adoptívneho syna Erika. Únia je však obkľúčená nepriateľmi, a tak Margrete plánuje manželstvo medzi Erikom a anglickou princeznou. Spojenectvo s Anglickom by únii zaručilo status vznikajúcej európskej veľmoci, ale hroziace sprisahanie môže zničiť Margrete a všetko, čomu verila. Režisérka Charlotte Sieling má za sebou dlhú kariéru ako jedna z najznámejších dánskych režisérok TV sérií, ako sú Borgiovci (2013), The Killing, Most (2011), Those Who Kill (2014) a americký seriál Homeland (V mene vlasti) (2018).


Film Europe Media Company

Charlotte Sieling prináša v snímke Margrete – kráľovná severu jeden z najväčších príbehov severských krajín, príbeh o jednej z najmocnejších žien v európskych dejinách.

Viac o téme: #charlottesieling #festival #FIlmEurope #margrete-kralovnaseveru #prehliadkaseverskychfilmov #SCANDI