Spojme sa všetci za umenie: Marián Lucký s kapelou

Marián Lucký je slovenský spevák a gitarista z Bratislavy, ktorý prešiel množstvom slovenských hudobných skupín štýlovo zameraných od Jimi Hendrixa až po bluesrockové a rockové klasiky.

V roku 1996 účinkoval s kapelou The Experience na medzinárodnom Beatles festivale v anglickom Liverpoole, kde odohral koncerty aj v legendárnom Cavern Clube. Počas svojej kariéry sa vyskytoval aj v blízkosti Mariána Vargu, zapojil sa tiež do projektu Martin Valihora All Stars Band a mal tak možnosť čerpať inšpiráciu od slovenskej hudobnej špičky.

Koncert Mariána Luckého s kapelou sa uskutoční naživo 25. novembra 2020 o 17:00 v SD Nivy, Súťažná 18 v bratislavskom Ružinove. Vstupné je dobrovoľné. Koncert vznikol v rámci projektu Spojme sa všetci za umenie, ktorý organizuje CULTUS Ružinov a ktorý podporila MČ Bratislava-Ružinov. 

Ružinov chce zabojovať o záchranu umenia a dáva tak priestor kapelám, divadelníkom, tanečníkom, či sólistom rôznych žánrov. Ale najmä umelcom v slobodnom povolaní, ktorých jediným zdrojom príjmu je umenie.

„Pri organizovaní koncertu sú pre kapely najväčšie položky v rozpočte: prenájom priestoru, technika a propagácia. Poskytneme umelcom všetky tieto položky zadarmo, zorganizujeme vystúpenie a navyše im dáme aj symbolický honorár. Zároveň všetky peniaze, ktoré sa vyzbierajú na vstupnom budú odovzdané umelcom,“ povedala o projekte riaditeľka CULTUS Ružinov, Andrea Kozáková.

Viac o téme: #kapela #koncert #marianlucky #naživo #spev8k