Pozrite si nový zábavný videoklip Vokálnej skupiny For You „Antológia II“.

Andrej Mann, manažér For You

Vokálna skupina For You vydáva prierez najlepších hitov rokov 1990 – 2000, ktoré zaspievali bez hudobných nástrojov – iba hlasmi predstavuje novú skladbu Antológia II (1990 – 2000), s ktorou si isto radi zaspomínate na obľúbené hity, ktoré sa vtedy hrávali a mnohé sa hrajú doteraz.

„Veľmi som sa potešila, že som mohla pospájať skladby z desaťročia, v ktorom som sa narodila. Aj na základe tohto výberu môžeme pozorovať, ako sa postupne menili štýly v slovenskej populárnej hudbe.“ hovorí Nika Barľáková, ktorá mala na starosti aranž skladby. Mix krátkych úsekov známych slovenských piesní voľne nadväzuje na predchádzajúci výber – Antológia I, ktorý vokálna skupina vydala ešte v roku 2017. Tretí diel Antológie vyšiel v roku 2021. V novo vydanej skladbe určite nájdete a spoznáte ukážky skladieb od známych interpretov, ako sú Paľo Habera, Robo Grigorov, Jana Kirschner, Hex, Gladiator a mnohých ďalších.

Videoklip bol natočený v štúdiu For You.
„Obrazom aj oblečením sme sa pokúsili napodobniť pôvodné videoklipy, z ktorých som čerpal nápady. Preto sú niektoré časti skladby farebné, iné čiernobiele, alebo inak tónované. Nakrúcanie sme brali s humorom, avšak nebolo naším zámerom parodovať originálnych interpretov, naopak – pripomenúť si skvelé veci, ktoré urobili. Počas točenia sme sa veľakrát prezliekli, aby sme sa aspoň trochu priblížili outfitom z pôvodných klipov. Ani som netušil, čo všetko mám zabudnuté v skrini.“ hovorí Andrej Mann, ktorý mal na starosti scenár, kameru aj strih videoklipu. O nahrávanie a mix sa postaral Milan Masiarik.


For You

For You je slovenská vokálna skupina, ktorá zastupuje hudobný žáner s názvom acapella.
Známi sú najmä vďaka prerábkam známych popových skladieb, no tvoria aj vlastné autorské skladby, ktoré umiesňujú na svoj Youtube kanál. Koncertujú nielen na Slovensku, ale aj v Čechách, Maďarsku, Rakúsku a Nemecku, kde svojím špičkovým živým vystúpením upútajú pozornosť publika a získavajú si tak stále nových fanúšikov.

Vokálnu skupinu For You určite poznáte aj vďaka spolupráci so Simou Martausovou, pri ktorej vznikla skladba a videoklip s názvom Nenahraditeľná. V roku 2018 vokálna skupina vydala album s názvom Seasons. O 2 roky neskôr For You vydali vianočný album Acapella Christmas. Rok 2021 bol pre vokálnu skupinu rokom spoluprác – viacero známych slovenských interpretov oslovilo skupinu a zrodili sa zaujímavé skladby. 

Viac o téme: #acapella #antologiaii #foryou #novinka #videoklip