Domi Stoff prekvapil energickým vizuálom k singlu Erózia lásky.

PR Manager Michal Neffe

Erózia lásky predstavuje tretí singel z albumu Vzduch a dym, ktorý spevák, textár a producent Domi Stoff uviedol v rámci svojho debutového sólo projektu počas minulého roka. Naďalej však ostáva verný pôsobeniu frontmana etablovanej kapely King Shaolin, známej tiež ako sprievodnej kapely speváčky Celeste Buckingham. Teraz spieva o splynutí dvoch tiel a duší, ktoré získali svoj vizuál pod závojom vzruchov a emócií.

Skladba je zároveň spevákovou prvotinou, v ktorej sa aj na koncertoch predstaví v role speváka a basgitaristu, nakoľko jeho primárnym sprievodným nástrojom bola doposiaľ gitara. „Skladba vznikla tak, že v jeden krásny upršaný deň som chytil do rúk basu a začal som hrať nejaký celkom chytľavý riff, no ešte nebol dostatočne silný. A keďže je so mnou odjakživa spätý blues, tak som ho skúsil zahrať v bluesovom postupe, ktorý ma v momente dostal a nevedel som sa ho nabažiť. Atmosféra vo mne vyvolávala energiu sexi napätia, a preto som sa snažil aj text prispôsobiť nálade piesne,“ ozrejmuje Domi Stoff metaforicky uchopené napätie lásky.

Napriek podliehaniu erózii vzruchom, chtíčom a nerestiam neubúda zo splynutia dvoch duší, ktorú ľuďom dodáva láska. „Skladby, ktoré majú v sebe to správne čaro, vo mne okamžite vyvolajú obrazy a zvuky. Nemal som určený štýl, ktorým chcem ísť, len som vedel, že chcem, aby to bolo živelné, jemne sci-fi a aby sa to valilo ako lavína vzrušenia,“ s úsmevom prezrádza spevák. Ako obyčajne si skladbu napísal, produkoval a mixoval sám v Rita štúdiu v Bratislave, v ktorom pôsobí a produkuje skladby mnohým interpretom.

V dramaticky poňatom videoklipe dokonale sprevádzajú náladu skladby svetlá a farby, dynamický strih a najmä výrazy samotných aktérov. Jednotlivé obrazy dotvorilo prostredie ateliéru Svetlík v Bratislave na čele s kameramanom Michalom Neffe a jeho Neffe Production. „Nakrúcanie bolo hektické, no o to intenzívnejšie. Milujem nakrúcanie v ateliéri, lebo je to veľmi kreatívne prostredie, kde treba vedieť robiť so svetlami a keďže som vyštudoval fotografiu, tak k tomu mám vzťah. Idea videoklipu je, samozrejme, umocniť atmosféru skladby, a preto sme používali farby, ktoré mi evokuje skladba,“ hovorí spevák.


CD Baby (v mene spoločnosti Domi Stoff) a spolky vlastníkov práv na hudbu (1)

V scénach odkazuje na sexualitu, túžbu a emócie, sprevádzajúc črty neresti, akoby chceli ukázať živelné pocity, no ktoré sú prirodzenou súčasťou lásky. Vo vizuále sa okrem Domiho Stoffa opäť objavila Nina Nováková, spevákova dobrá kamarátka, ktorá hrala už v debutovom singli Očami vábi. „Páči sa mi prepojenie medzi skladbami, ktoré tým vzniká a rád by som ju obsadil aj v ďalšom klipe, kedy sa kruh uzavrie,“ objasňuje Domi Stoff myšlienku zainteresovania jednej postavy v rôznych videoklipoch.

V súčasnosti pracuje spevák na nových skladbách a vizuálnych ideách k nim a taktiež na spracovaní live verzií k už vniknutým skladbám. Namiesto živého koncertovania si vďaka kreatívnej tvorbe zachováva umeleckého ducha, ktorý vnáša aj do svojich skladieb.

Viac o téme: #domistoff #erozialasky #novinka #singel #videoklip