„Inventing Anna“ je skutočným kriminálnym príbehom o falošnej nemeckej dedičke.

Wattowatch com

Novinárka Vivien vyšetruje prípad Anny Delvey, rusko-nemeckej odsúdenej podvodníčky, ktorá ukradla srdcia – a peniaze – newyorskej spoločenskej elite.

Seriál Inventing Anna je založený na príbehu časopisu New York Magazine od Jessicy Parker s názvom „Ako Anna Delvey oklamala ľudí na párty v New Yorku“. Limitovaná séria bude rozprávaná z pohľadu Vivian, novinárky, ktorá vychádza z tohto príbehu a vedie rozhovory s jednotlivcami, ktorí boli ovplyvnení Anniným čarom.

Dvojnásobná držiteľka ceny Emmy, Julia Garner (Ozark), bola oslovená, aby si zahrala Annu Delvey, ktorá je popisovaná ako „mladá žena vo veku okolo 20 rokov s európskym prízvukom, ktorá berie New York útokom“.

Ku Garner sa pripájajú ďalšie hviezdy ako Anna Chlumsky (Veep), Arian Moayed (Bengal Tiger at the Baghdad Zoo), Rebecca Henderson (Westworld). Katie Lowes (Scandal). Laverne Cox z Orange Is the New Black sa objavila ako trénerka celebrít a životná trénerka Kacy Duke, zatiaľ čo Alexis Floyd z The Bold Type bola obsadená ako Neff – Annina priateľka a vrátnička v hoteli na Manhattane 11 Howard. Herecké obsadenie dopĺňa James Cusati-Moyer, Terry Kinney (Oz), Jeff Perry a Kate Burton (Scandal), Anders Holm (The Intern) a Anna Deavere Smith (The West Wing).


Netflix

S cieľom plne stelesniť postavu Delvey sa hlavná predstaviteľka Julia Garner stretla so skutočnou Annou Delvey (Anna Sorokin). „Bola mimoriadne očarujúca. Je veľmi nežná. Ale keď niečo chce, tak sa jej hlas stáva menej jemným,“ poznamenala Julia Garner a pravdepodobne narážala na to, ako Delvey dokázala oklamať toľkých bohatých a vplyvných ľudí.

Oficiálny trailer hovorí: „Toto je úplne pravdivý príbeh… s výnimkou častí, ktoré sú úplne vymyslené,“ miliónov. Pozrite si trailer nižšie. Inventing Anna vyjde na Netflixe 11. februára 2022.

Viac o téme: #dráma #inventinganna #Netflix #seriál