Večný optimista Juraj Hnilica zložil v depresiách pieseň života.

Jozef Dančík

Od punku, cez reality show, splnený sen, prežité šťastie… až po depresiu a následné ozdravenie. Toto všetko je v skratke život Juraja Hnilicu. Skladateľ a interpret, ktorý už cez 20 rokov pôsobí na česko-slovenskej hudobnej scéne a ktorého ľudia poznajú predovšetkým vďaka jeho silného posolstva: „Milujem našu Zem!“ z hitu „Aká si krásna“, napísal behom 24 hodín „PieSen Života“.

„Zažívame jedno z ťažkých období života a preto myslím, že je viac ako dôležité, nezabudnúť o čom skutočný život je. Pravdaže, aj o starostiach, ale snívať o šťastí je vždy veľmi dôležité. Nenechať negatívnu energiu ovládnuť naše celkové prežívanie dnešných dní.“ povedal Juraj.

Keď prežíval depresie, behom jediného dňa napísal a natočil pieseň, ktorá v sebe nesie tajomstvo života a nazval ju ako „PieSen Života“.

„Veľa ľudí si ma idealizuje a myslí si, že sa stále len usmievam. Nie je to pravda. Mám tiež svoje temné dni, kedy sa musím vysporiadať s negatívnymi emóciami. Moje povzbudzovače v týchto dňoch je rodina, príroda a hudba. V poslednom období na nás ľudí bol vyvíjaní obrovský tlak negativity. V jeden ťažký deň, keď som sa cítil fakt zle, som napísal túto pieseň. Išlo to samo a veľmi rýchlo. Hudba je totiž moja psychohygiena.“ poznamenal spevák.


Juraj Hnilica

Text napísal Ďurikes (ako ho volajú jeho fanúšikovia) spoločne so svojím kamarátom Jánom Martonom, ktorý je známi ako talentovaný poet zo Svitu.

„Som moc rád, že spoločne s Jankom sa nám podarilo vytvoriť krásny, hudobný počin a môžeme tak povzbudiť poslucháčov. Veľká vďaka patrí aj kamarátovi Danielovi Máčovskému, ktorý ma inšpiroval k myšlienke napísať túto pieseň.“ dodal Juraj k spolupráci.

 

Viac o téme: #jurajhnilica #novinka #piesenzivota #singel