Uhtred z Bebbanburgu sa konečne vracia v 5. sérii seriálu The Last Kingdom.

Whattowatch com

5. séria seriálu The Last Kingdom vyjde už tento týždeň na Netflixe a bude poslednou sériou tejto historickej drámy.

Štvrtá sezóna sa pre Uhtreda z Bebbanburgu (Alexander Dreymon) skončila horkosladko, keďže medzi Sasmi a Dánmi bol dohodnutý mier, no len na úkor jeho dcéry Stiorry (Ruby Hartley), ktorá sa ponúkla, že sa stane sa spoločníčkou vodcu Dánov Sigtryggra (Eysteinn Sigur∂arson) ako záruka. Medzitým sa Uhtredovi podarilo vyhnúť sa smrti rukou svojej (ne)priateľky Bridy (Emily Cox), ktorá sa však zaprisahala, že buď on zahynie jej rukami, alebo ona jeho.

Piata séria sa začína v čase ťažko vydobytého mieru medzi Dánmi a Sasmi, ale Uhtred je chorý a nemôže sa ubrániť pocitu, že sa k jeho osade blíži niečo zlovestné, čo ho núti strachovať sa o bezpečnosť svojich ľudí a najmä jeho detí. Zo strachu, že Brida naplní svoju hrozbu, že sa vráti a zničí ho, Uhtred pripravuje svoje jednotky na blížiaci sa útok. Brida má však iné plány. Zamerala sa na Eoferwic (dnešný York), kde sú Stiorra a Sigtryggr. Dôsledky sa prejavia počas celej série, keď sa objaví temná stránka Sigtryggra a hrozí, že napätie medzi Dánmi a Sasmi prerastie do ďalšieho násilia. Uhtred sa zúfalo snaží zabrániť novej vojne…


The Last Kingdom

Netflix potvrdil, že piata séria bude poslednou, ale bude nasledovať celovečerný film s názvom „Seven Kings Must Die“, ktorý bude rozprávať posledný príbeh z Uhtredovho sveta. Všetkých 10 epizód 5. sezóny The Last Kingdom bude dostupných na Netflixe v stredu 9. marca 2022.

Viac o téme: #akčný #dráma #historický #seriál #thelastkingdom