Najlepšie kriminálky plné napínavých prípadov prinesie úplne nová televízia Markíza KRIMI.

Lukáš Kočišek, TV Markíza

Ďalšia televízna stanica skupiny Markíza určená pre slovenský trh odštartuje už v júni 2022 prostredníctvom operátorov všetkých foriem platených televíznych služieb.

Televízna rodina skupiny Markíza sa od júna 2022 rozrastie o ďalšieho člena, ktorým sa stane úplne nová stanica Markíza KRIMI. Ako už názov napovedá, zameriavať sa bude na detektívnu a kriminálnu tematiku, a to najmä prostredníctvom špičkových zahraničných seriálov.

„Slovenskí diváci mali vždy radi detektívne a kriminálne príbehy zo zahraničia, preto sme sa rozhodli jednu našu televíziu venovať práve tomuto žánru. Markíza KRIMI nám pomôže docieliť širšiu tematickú pestrosť a presnejšiu profiláciu našich staníc,“ vysvetlil Matthias Settele, generálny riaditeľ skupiny Markíza.

„Cítime, že práve teraz je ten správny čas na spustenie novej televíznej stanice. Slovenský televízny trh aktuálne zažíva absolútny rozmach, Markíza KRIMI nám tak pomôže uspokojiť enormný divácky dopyt a obchodným partnerom poskytne ďalší atraktívny priestor na komunikáciu ich kampaní,“ doplnil Juraj Máťuš, riaditeľ Centra reklamy skupiny Markíza.

Markíza KRIMI bude vysielať 24 hodín denne na území Slovenska prostredníctvom operátorov všetkých foriem platených televíznych služieb, výlučne iba vo verzii vo Full HD kvalite. Okrem titulov známych z existujúcich staníc skupiny Markíza prinesie Markíza KRIMI aj exkluzívne novinky a ďalšie prémiové, celosvetovo populárne seriály. Sledovanosť novej stanice bude meraná v rámci PMT a čoskoro po spustení sa stane súčasťou rozloženia Markíza Group GRP.

Skupina Markíza v súčasnosti na Slovensku prevádzkuje televízie Markíza, Markíza +1, Doma a Dajto, špeciálne pre český trh je určená stanica Markíza International.

Viac o téme: #markizakrimi #televiznastanica #tvmarkiza