Do strašidelného lesa sa na prechádzky nechodí. Tak prečo tam všetci lezú?

Black Spot, po francúzsky Zone Blanche je francúzsko-belgický televízny nadprirodzený triler, ktorý mal svoju premiéru vo Francúzsku 10. apríla 2017 po svojom februárovom debute na Festivale des créations télévisuelles de Luchon.

Majorka Laurène Weiss je šéfkou miestnej polície Villefranche, malého, izolovaného, ​​fiktívneho mesta obklopeného lesom v horách s rozlohou 200 000 akrov (78 km2). Prokurátor Franck Siriani prichádza, aby sa dozvedel, prečo je miera vrážd mesta šesťkrát vyššia ako celoštátny priemer; má tiež záujem na vyšetrovaní temnej minulosti majorky a zároveň uteká pred svojimi tajomstvami. Les je zvláštne a mimoriadne strašidelné a nebezpečné miesto, v ktorom dochádza k mnohým vraždám. 

Seriál sprevádzajú mysteriózne a nevysvetliteľné javy, šepoty stromov, lesné monštrum ovládajúce sily prírody a všetkého v nej. Popri vyšetrovaní vrážd sa zároveň zviditeľňuje aj nelegálny boj proti ekologickej kriminalite. Mesto, ktoré je v telefonicky „mŕtvej oblasťi“ si však akoby zvyklo na záhadné zmiznutia a pripisuje ich svojej histórii a spôsobu života. V každom prípade Villefranche nie je miestom pre náhodných turistov a les okolo neho je viac hrôzostrašný ako krásny. A vy sa v každej epizóde pýtate: „Načo tam zase lezie?“

V novembri 2017 spoločnosť Amazon Prime získala práva na globálne vysielanie série 1 mimo Dánska, Belgicka, Holandska a Luxemburska. Druhá séria bola objednaná spoločnosťou France 2 a vyšla na serveri Netflix 14. júna 2019.  Momentálne sú obidve série môžete pozrieť na Netflixe aj v angličtine a s českými titulkami.


Trailer 44wali

Viac o téme: #blackspot #seriál #zoneblanche