Album Jara Filipa „Ten čo hrával s Dežom“ vychádza v reedícii na CD aj LP

Tento pozoruhodný album s názvom Ten čo hrával s Dežom nahral slovenský hudobný génius Jaro Filip v roku 1998, dva roky pred svojou predčasnou smrťou. Venoval ho svojmu najbližšiemu hudobnému partnerovi Dežovi Ursinymu, ktorý sa už v tom čase pozeral na jeho úsilie z rockového neba. Filip okolo seba zoskupil elitnú zostavu štúdiových hudobníkov Šeban-Rózsa-Buntaj a ako textára prizval Richarda Müllera, ktorý sa mu odvďačil obrovským autorským porozumením. Vznikol tak nadčasový album, ktorý je ďalšou ozdobou súčasnej vinylovej edície Opus.

„Ten čo hrával s Dežom je pokračovaním dialógu so spevákom Richardom Müllerom, ktorý opäť napísal svojmu parťákovi slová na telo. Táto spolupráca vyprodukovala mnohé krásne piesne a nahrávka obsahuje jednu z najkrajších Filipových skladieb Syn nosí moju tvár. Do kategórie spevákovych „Besf of“ patrí isto aj záverečná Absolútne. Titulný song odkazuje na jeho dlhoročnú spoluprácu s Dežom Ursinym a popri skladbe Rocker ukazuje, že divadelníkovi Filipovi svedčí aj jeho tvrdšia podoba. Naopak Boh aj v pekle v prsty má by sa zas hodila do repertoáru Lasicu so Satinským. Ten, čo hrával s Dežom v čase vydania v roku 1998 neprávom zapadol v pene dní deväťdesiatych rokov. Teraz si konečne zaslúžil poriadnu revíziu,“ okomentoval reedíciu novinár, publicista a zberateľ vinylových platní Peter Bálik.

Na albume hrajú a spievajú: Jaro Filip (klávesy a spev), Andrej Šeban (gitary), Oskar Rózsa (basové gitary), Marcel Buntaj (bicie), Richard Müller (spev)

Zoznam piesní na LP a CD Ten čo hrával s Dežom:
01. A1 JA SOM TEN ČO HRÁVAL S DEŽOM
02. A2 INFORMÁCIA O OVZDUŠÍ
03. A3 DIABOL V SLABOM TELE
04. A4 SYN NOSÍ MOJU TVÁR
05. A5 LADY DI
06. B1 ROCKER
07. B2 VÍZUM DO PEKLA
08. B3 BOH AJ V PEKLE PRSTY MÁ
09. B4 ABSOLÚTNE

Viac o téme: #album #CD #jarofilip #LP #reedícia #tencohravalsdezom