Twenty One Pilots z amerického štátu Ohio nám posielajú svoj vianočný pozdrav

Twenty One Pilots nečakane zverejnili singel Christmas Saves The Year, prostredníctvom ktorého bilancujú s rokom 2020. Akokoľvek bol rok celosvetovo šialený, skupine Twenty One Pilots sa v ňom určite darilo.

Rovnako ako album Trench z roku 2018, aj túto skladbu napísal a nahral frontman Tyler Joseph’s Columbus, v domácom štúdiu v Ohiu, pričom bubeník Josh Dun z Los Angeles mu pravdepodobne posielal na diaľku jemný rytmus svojich bicích partií.

Nedávno obaja členovia kapely potvrdili, že sa pracujú na novej nahrávke, pričom Tyler jednoducho podpichol: „Pracujem na albume.“ 
„Na tom albume skutočne pracujem ja a Tyler,“ prezradil neskôr Josh. „Myslím si, že nám to pravdepodobne bude trvať dlhšie, než ostatným umelcom, pretože nemáme ďalších ľudí, ktorí by nám skutočne pomáhali. A tiež sme logisticky na rôznych miestach. Obaja máme vlastné štúdiá, čo je naozaj pekné, takže Tyler veľa vecí vymyslí vo svojom štúdiu, pošle mi ich a ja potom nejaké veci vymyslím tu v mojom štúdiu a potom ich pošlem späť. “

Kapela Twenty One Pilots vznikla v roku 2009. Tvorili ju kamaráti zo strednej školy, Tyler Joseph, Nicholas „Nick“ Thomas a Chris Salih. Tyler navrhol názov kapely po študovaní divadelnej hry „All My Sons“ od Arthura Millera, o mužovi, ktorý sa musel rozhodnúť, čo je najlepšie pre jeho rodinu a zapríčinil smrť 21 pilotov počas 2. svetovej vojny. V polovici roka 2011 Nick Thomas (basgitara) a Chris Salih (bicie) oznámili, že kapelu opúšťajú. Po ich odchode sa súčasťou kapely na poste bubeníka stal Josh Dun a kapela ostala ako duo.


WMG (v mene spoločnosti Fueled By Ramen/Atlantic)

Viac o téme: #christmassavestheyear #novinka #twentyonepilots #vianocnysingel