Čo ak…? by bolo všetko inak? 23 epizód nového Marvel seriálu nám ukáže krásu komiksov What If…?

Ak nepoznáte dlhú tradíciu komiksov What If od Marvel Comics, od 70. rokov 20. storočia to bol názov pre príbehy alternatívnych vesmírov. Tieto nesúvislé príbehy dodávajú ikonickým Marvel postavám a príbehom zvláštne predstavy v štýle Twilight Zone. Vloženie tohto prístupu do sveta filmov otvára nekonečné možnosti, najmä preto lebo What If…? bude prvým animovaným seriálovým projektom v Marvel Cinematic Universe.

To znamená, že táto séria môže ohýbať pravidlá ako obsahu, tak aj štýlu – predstavte si to ako posledný animovaný film Into the Spider-Verse. Prinesie to nové zápletky milovaných postáv, ktorým sa hraná akcia jednoducho nemôže vyrovnať. Prezident spoločnosti Marvel, Kevin Feige už teraz hovorí o odvážnych zvratoch a nápaditých nových interpretáciách a my sa už nemôžeme dočkať. Čo môžeme ale čakať v tejto sérií?

Koncepčné nákresy odhalili, že Peggy Carter zaujme miesto Steva Rogersa v programe super vojakov a stane sa Captain Britain (postava v Marvel komiksoch, ktorá sa však neukazuje ako Peggy). Do šou sa dostane aj Marvel Zombies – sám o sebe obľúbený komiksový horor. A na koniec, obzvlášť ohromujúce ihrisko od spisovateľky Ashley Bradleyovej predstavuje T’Challu ako Star-Lorda. Čo viac môžeme čakať zatiaľ nevieme, ale aj v animovanom prevedení pôjde o trháky, ktorých má byť dokonca až 23.


Marvel Entertainment

Viac o téme: #Disney #komiks #marvel #novinka #seriál #whatif