Herečka a speváčka Barbora Poláková v hudobnom Filme Naživo

 

Uznávaná česká speváčka a herečka Barbora Poláková, ktorá patrí medzi neprehliadnuteľné osobnosti českej kultúrnej scény, zostáva v kontakte so svojimi fanúšikmi i napriek aktuálnej neľahkej situácii. Päťnásobná držiteľka Ceny Anděl, má už na konte dva úspešné albumy – eponymní debut (2015) a ZE.MĚ (2018), maximálne využíva potenciál online formátu a po pravidelných live streamoch na Instagrame teraz v spolupráci s režisérom Viktorom Taušom uvedie jedinečný Film Naživo: Koncert Báry Polákové, ktorý včera o 20:00 odvysielala Televize Naživo alebo ho môžete sledovať online tu. Okrem iného sa fanúšikovia môžu tešiť na „rekonštrukciu“ live klipu 2-8-5 s množstvom influencerov či na premiéru dueta s Danom Bártom a to zďaleka nie je všetko…

 

 

„Mám už jednu skúsenosť s natáčaním naživo a síce klipu 2-8-5, ktorý som live prenášala na Instagrame. Bolo to euforické, neopakovateľné, nezabudnuteľné, proste živé. Stretla som za tie dva roky veľa ľudí, ktorí to naše živé vysielanie sledovali a opisovali to isté. Bol to naozaj silný zážitok. Ale trval iba 3 minúty. Teraz nás čaká minút 50. Zatiaľ si to neviem predstaviť, ale teším sa na všetko, vrátane všetkých chýb. Pretože ako hovorí Viktor Tauš: v takom formáte chyba neexistuje,“ hovorí Poláková k dnešnému vysielaniu Filmu Naživo: Koncert Báry Polákové.

Klip 2-8-5, ktorý natočila na jeden záber na svoj mobilný telefón, naživo ho vysielala na Instagrame a medzinárodná platforma Music Ally zameraná na odborníkov z oblasti šoubiznisu ho ocenila ako “Best Use of Live Streaming 2018”, Bára nespomína náhodou. Práve piesňou 2-8-5 totiž celý takmer hodinový prenos odštartuje a podobne ako v pôvodnej verzii, i vo Filme Naživo: Koncert Báry Polákové sa v ňom objaví plejáda influencerov a osobností českej scény ako Eva Samková, Tamara Klusová, Patricie Solaříková, Koki a množstvo ďalších vrátane niekoľkých populárnych herečiek.

To ale nebude jediné prekvapenie Filmu Naživo: Koncert Báry Polákové, v ktorom Poláková bude reflektovať svoju mozaiku zážitkov, predstáv a pocitov z času izolácie, kedy strácame prehľad o dňoch v týždni i mieste bytia. V svetovej premiére zaznie nové dueto Barbory s Danom Bártom Domů. „Túto pieseň sme napísali spolu s Danom a mojím kapelníkom Davidom Hlaváčom pre organizáciu Dobrý start, ktorá podporuje pestúnsku starostlivosť, konkrétne pre jej kampaň ‚Díky pěstounství‘. Kontrabas v piesni nahral Robert Balzar, ktorý tiež dnes dorazí. Ako singel vyjde Domů v januári aj s klipom, ktorý vznikol v réžii Honzy Látala,“ dodáva Poláková.

Fanúšikovia sa môžu tešiť tiež na ďalšie piesne z Barborinho repertoáru vrátane pomyselnej čerešničky na torte v podobe ukážky z pripravovaného videoklipu k novej verzii hitu Nafrněná, ktorý práve vzniká v réžii Víta Klusáka, a v ktorom tentokrát Ivana Chýlková, Martha Issová, Lenka Krobotová a ďalší nebudú iba hrať… „Už dlho som mala v hlave realizáciu vokálnej verzie Nafrněné. Pred niekoľkými mesiacmi som si uvedomila, že všetky herečky, ktoré v klipe hrajú, vedia spievať, a tak som ich všetky oslovila, či by mali chuť. A ony mali! Vzniklo niečo, z čoho mi behá mráz po chrbte. Tragikomická mozaika emócií s presahom…,“ prezrádza Barbora ku klipu, ktorý bude čoskoro na jej YouTube.


Muserk Rights Management a spolky vlastníkov práv na hudbu

Viac o téme: #barborapolakova #filmnazivo #herečka #koncert #speváčka