V OPUSe vychádza reedícia druhého albumu skupiny TEAM: Prichytený pri živote.

Renáta Tomášová, Warner Music CZ

Prichytený pri živote je druhý album legendárnej slovenskej rockovej skupiny TEAM z roku 1989. Tento album nadviazal na mimoriadne úspešný debut skupiny, vďaka čomu sa Team zaradil medzi absolútnu špičku, vypredával športové haly, dosahoval stotisícové predaje a trikrát zvíťazil vo federálnej verzii ankety Zlatý slávik.

Na albume sa Team predstavuje vo svojej najlepšej autorsko-interpretačnej zostave vrátane speváka Paľa Haberu, textárov Dušana Heviera a Petra Uličného a producenta i spoluautora hudby Jula Kinčeka. Album zdobia hity ako Prievan v peňaženke či Lietam v tom tiež, ale aj mnohé ďalšie silné piesne, ktoré dodnes patria ku kmeňovému repertoáru skupiny. V týchto dňoch vychádza reedícia albumu na LP a CD nosiči.

„Druhý album musí potvrdiť úspech prvého, ináč je dlhodobá kariéra interpreta ohrozená. Skupina Team toto nepísané pravidlo šoubiznisu svojím albumom Prichytený pri živote naplnila vrchovato a zaradila sa vďaka nemu ku stáliciam československej modernej populárnej hudby, čo vyvrcholilo trojnásobným víťazstvom v ankete Zlatý slávik na prelome 90. rokov minulého storočia,” hovorí Július Kinček, spoluautor a producent albumu.

Spieva a hrá na albume: Dušan Antalík (elektrická a akustická gitara, zbor), Milan Dočekal (klávesové nástroje, zbor), Pavol Habera (sólový spev, zbor), Bohuš Kantor (klávesové nástroje, zbor), Erich Siegel (bicie nástroje), Ivan Válek (basová gitara, zbor), Václav Patejdl a. h. (klávesové nástroje)

Zoznam piesní na albume (LP a CD) Prichytený pri živote:
01. KOĽKO JE TAKÝCH SLOV
02. ZAS MI CHÝBAŠ
03. ŽENY V ČIERNOM
04. MINCA VO VZDUCHU
05. ŠTATISTIKA ŠVIHNUTÝCH
06. LIETAM V TOM TIEŽ (Prichytený pri živote)
07. V KARAVÁNE DNÍ
08. DIERA DO SVETA
09. TEN KRÁTKY NÁPIS
10. PIESEŇ PRE NESMELÝCH
11. NECH ŽIJE ÚSPECH!
12. PRIEVAN V PEŇAŽENKE
13. JEDEN KABÁT JEDNA KOŽA JEDNA TVÁR

Viac o téme: #CD #LP #Opus #prichytenyprizivote #reedícia #team