Karin Ann vydáva nový singel poison apple, ohlasuje austrálske turné s Yungbludom a vystúpenie na festivale Grape!

Adriána Čahojová

Letný kalendár slovenskej speváčky Karin Ann sa rýchlo plní a tvoria ho naozaj výnimočné koncerty. Hneď v úvode júna vystúpi ako predskokanka na troch európskych zastávkach svetového turné americkej kapely Imagine Dragons a medzitým ešte stihne otvoriť pražský koncert britského speváka Yungbluda, ktorý ju berie so sebou aj na svoje júlové turné po Austrálii. Tým sa zoznam Karininých noviniek a dobrých správ nekončí…

Slovenská speváčka, ktorá zaujala Imagine Dragons i Yungbluda
„Zahrať si s týmito umelcami je pre mňa veľkou poctou a tak trochu uzatvorením akéhosi kruhu. Keď som mala štrnásť rokov, spievala som Radioactive od Imagine Dragons na prijímacích skúškach na spevácky kurz a o mojich sympatiách k Yungbludovi, jeho tvorbe a komunite, ktorú okolo seba vybudoval, sa všeobecne vie,“ hovorí Karin Ann na margo svojich blížiacich sa koncertných turné s veľkými menami svetovej hudobnej scény.

Karin Ann konečne vystúpi aj na Slovensku
Hoci Karin Ann pochádza zo Slovenska, pracovne sa pohybuje veľmi často v zahraničí, aktuálne najmä vo Veľkej Británii. Jej koncert si toto leto bude môcť konečne pozrieť a vypočuť aj jej domáce slovenské publikum – 13. augusta totiž odohrá koncertný set na tohtoročnom festivale Grape. Do line-upu ju zaradil tiež nový festival Superbloom, ktorý sa uskutoční začiatkom septembra v nemeckom Mníchove.

poison apple
Len pár dní pred vypuknutím svojho nabitého koncertného leta Karin Ann vydáva nový singel s názvom poison apple. Nová skladba poison apple vznikla v čase, kedy Karin Ann hľadala ako autorka svojej vlastnej hudby nové prístupy v písaní pesničiek. „Bola som v útlme a ľahko zaseknutá v rovnakom textovom koncepte. Hľadala som cestu, ako z toho von a nakoniec som našla inšpiráciu pri prezeraní vlastných kresieb. Uvidela som obrázok s otráveným jablkom a vedela som, že to je ono. Text aj samotná ilustrácia odrážajú moje osobné skúsenosti a duševné stavy v dobe, kedy som pesničku písala,“ vysvetľuje Karin Ann a dodáva, že spomínanú kresbu napokon použila ako cover nového singla.

Letné koncerty Karin Ann:
01/06/22 – Riga / LV / support / Imagine Dragons
02/06/22 – Praha /CZ / support / YUNGBLUD
05/06/22 – Praha / CZ / support / Imagine Dragons
06/06/22 – Praha / CZ / support / Imagine Dragons
20/07/22 – Auckland /NZ / support / YUNGBLUD
23/07/22 – Brisbane /AUS / support /YUNGBLUD
24/07/22 – Torrensville /AUS / support /YUNGBLUD
27/07/22 – Sydney /AUS / support /YUNGBLUD
28/07/22 – Melbourne /AUS / support /YUNGBLUD
13/08/22 – Trenčín / SK // Grape Festival 2022
04/09/22 – Mníchov / DE // Superbloom Festival

Viac o téme: #karinann #novinka #poisonapple #singel